ALAPLI HABERLERİ

ENGELLERİ SPOR İLE KALDIRIYORUZ

24 Şubat 2016
779 kez görüntülendi

ENGELLERİ SPOR İLE KALDIRIYORUZ

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulu bünyesinde ‘Engelleri Spor İle Kaldırıyoruz’ projesi kapsamında engellilere ve öğrencilere yönelik açılan Kondisyon Merkezi için tanıtım kokteyli düzenlendi.

BEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu’nda düzenlene tanıtım kokteyline Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emre Balci, BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Varım Numanoğlu,Alaplı MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rıfkı Henden, BEÜ Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, siyasi parti ilçe başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Tanıtım kokteylinde konuşan BEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rıfkı Henden, MYO proje grubu tarafından hazırlanan ‘Engelleri Spor İle Kaldırıyoruz’ projesinin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kabul edildiğini bu anlamda Alaplı MYO’ya kondisyon aletlerinin gönderildiğini söyledi.
Okul bünyesinde engellilere ve öğrencilere yönelik Kondisyon Merkezi açtıklarını belirten Henden, “Alaplı MYO proje grubumuz tarafından engellilerimize ve öğrencilerimize yönelik ‘Engelleri Spor İle Kaldırıyoruz’ adlı bir proje hazırlandı. Projemizi bakanlığa sunduk ve onayını aldık. Bu anlamda Gençlik ve Spor Bakanlığından kondisyon aletleri bize gönderildi. Bizde okul bünyesinde kondisyon merkezi açtık. Bu proje sayesinde engellilerimiz ve öğrencilerimiz merkezimizden ücretsiz yararlanabilecekler. Projemize destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığına, Alaplı Kaymakamımız Altuğ Çağlar’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından davetlilere Kondisyon Merkezi gezdirilerek tanıtım yapıldı.

engelli

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz