ALAPLI HABERLERİ

ENGELLİ ÇAYCI,BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYI OLDU

5 Mart 2014
761 kez görüntülendi

ENGELLİ ÇAYCI,BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYI OLDU

CEM SÜRMENELİ – Alaplı Hükümet Konağında çaycılık yapan bedensel engelli, engellilerin sesini duyurabilmek amacıyla belediye meclis üyesi adayı oldu.

Ramazan Ulupınar (37), gazetecilere yaptığı açıklamada, Alaplı’da ilk defa bir engellinin belediye meclis üyesi adayı olduğunu söyledi. Fiziksel engelli olduğu için yürümekte zorluk çektiğini ifade eden Ulupunar, “Bir yaşındayken çocuk felci geçirdim. Yaklaşık 36 yıldır bedensel engelliyim. Yürümekte zorluk çekiyorum. Ancak yürüyemiyorum diye hayata hiçbir zamanda küsmedim. Bana verilen her işi yapmaya çalıştım. Yaklaşık 2 yıldır Hükümet Konağında çaycılık yapıyorum” diye konuştu.

İşini severek yaptığını anlatan Ramazan Ulupınar, şöyle konuştu:

“Anadolu Engelliler Derneği Alaplı şubesinde görev yaptığım için Saadet Partisi’nden belediye meclis üyeliği için teklif aldım. Engelli arkadaşlarımızla görüşerek adaylığı kabul ettim. Yanılmıyorsan Alaplı’da tek engelli belediye meclis üyesi adayı benim. İlçemizdeki tüm siyasi partilerin hepsinin bir engelli arkadaşımızı belediye meclisi aday listelerine almalarıdır. İlçemizdeki bin civarındaki engellinin sorunlarını, ihtiyaçlarını duyurmak ve onlar için bir şeyler yapabilmek için aday oldum. Belediye meclis üyesi olduğum zaman ilçe merkezindeki kaldırımları engellilerimize uygun yapılması için çalışacağım.”

çaycı (1)

Yorumlar

  1. eşfak kınık dedi ki:

    kendisini tanırım 4 dörtlük çok değerli bir insan başarılar dilerim yalnız arkadaşlarımla görüştüm demesi yalan benim 2 çocuğumda derneğin üyesi hiç görüşmedi aday olmak için demekki ya başkanın eşi olacaksın yada yönetimde olacaksın saadet partisi erdem yuva a_4 bloğa oy istemek için gelmesin

  2. SADECE ENGELLİ dedi ki:

    sayın EŞFAK bey ben sizi tanımıyorum ama size şunu söyleyebilirim. başkan yardımcımızın derdi de zaten bu yani anlatmak istediğiniz aramıyor sormuyor mesela sizi aramadığını söylüyorsunuz Alaplı da bir engelliler derneği var bizler (ENGELLİLER) BU DERNEĞİMİZİ SAHİPSİZ BIRAKIRSAK ARAMAZ SORMAZSAK DERNEK NE YAPSIN BEN 3 YILDIR DERNEK ÜYESİYİM AMA HAFTA BIRAKMAM MUTLAKA ARARIM DERNEĞE GİDERİM SOHBET EDERİM İLLAKİ BİR SIKINTIMIZIN MI OLMASI LAZIM DERNEĞİMİZE SAHİP ÇIKARSAK İNANIN BU DERNEK DE BİZE SAHİP ÇIKACAKTIR.BENCE SİZ VE ÇOCUKLARINIZ DERNEĞİ ZİYARET EDİN BAKIN GÖRECEKSİNİZ …SAYGILAR

Yorum Yaz