ALAPLI HABERLERİ

ERBAKAN İÇİN MEVLİT OKULTULDU

27 Şubat 2013
600 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Bin kişiye pilav dağıtıldı

Alaplı’da eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın ölümünün 2. yılında bin kişiye pilav dağıtıldı.

Saadet Partisi Alaplı İlçe Teşkilatı tarafından eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, ölümünün 2. yılında Merkez cami önünde bin kişiye pilav dağıtıldı.

Alaplı Saadet Partisi İlçe Başkanı Yaşar Arıkan, yaptığı açıklamada, Erbakan’ın vefatının 2. yılı dolayısıyla İlçede çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi.Merkez camisinde Merhum Necmettin Erbakan anısına mevlit programı düzenlediklerini ifade eden Arıkan, şöyle dedi;

“O,bir mücahitti mücadele ve aksiyon adamı idi,aynı zamanda teorisyen ve uygulayıcı idi,aynı zamanda makine Profesörü idi, o hepimizin hocası idi,o İslam-i şuurla yaşadı tevhit inancı gereği  cihat şuurunu bizlere öğretti, o ömrü boyunca İslam birliği dedi,adil düzen dedi, sömürü ortadan kalsın istedi,zulüm ortadan kalksın dedi,ağır sanayi dedi,önce ahlak ve maneviyat dedi,ve o Dünya lideri, idi. Bu vesile ile bir kere daha Allahtan rahmet diliyorum.Erbakan haftası dolayısıyla İlçemizde mevlit programı düzenledik. Ayrıca Bin kişiye pilav dağıttık. Hafta boyunca yapacağımız etkinliklerle merhum başbakanımızı Necmettin Erbakan’ı anacağız”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz