ALAPLI HABERLERİ

ERDEMİR İŞÇİSİ TERÖRE TEPKİ İÇİN YÜRÜDÜ

28 Ağustos 2015
602 kez görüntülendi

ERDEMİR İŞÇİSİ TERÖRE TEPKİ İÇİN YÜRÜDÜ
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kurulu bulunan Ereğli Demir ve Çelik fabrikalarında (ERDEMİR) çalışan binlerce işçi Türk Metal Sendikası öncülüğünde ‘Teröre Tepki Yürüyüşü’ gerçekleştirdi.

Uzunkum Caddesinde bulunan ERDEMİR ana kapı önünden başlayan yürüyüşe Türk Metal Sendikası Ereğli Şube yönetimi, ERDEMİR işçileri ile Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor taraftarları Dernek başkan ve yöneticileri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mehmet Ali Demirdüğer, vatandaşlar ve üzerine sardığı Türk Bayrakları ile katılan Dudu Köse’ de katıldı.

‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ ‘Askere uzanan eller kırılsın’ ‘Kahrolsun PKK’ sloganları ile kapatılan trafikte yaklaşık 2 kilometre yürüyen kalabalık Atatürk Anıtı önünde toplandı. Şehitler için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından işçilere hitaben konuşan Türk Metal Sendikası Ereğli ilçesi Başkanı Metin Ercan, son günlerde yaşanan terör olaylarına karşı daha fazla birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğini söyledi.

Ercan konuşmasında “Bugün, ülkemizde büyük acıların yeniden yaşanmasına neden olan ve kalleşçe gerçekleştirilen terör saldırılarına tepkimizi ortaya koymak için toplanmış bulunuyoruz. 7 Haziran genel seçimleri sonrası, ‘ne olduysa’ birden başlayan hain ve kalleşçe saldırılarda;asker, polis, güvenlik görevlisi ve sivillerin de aralarında bulunduğu tam 61 şehit verdik.Sanki bir anda iç ve dış mihrakların yeniden fitili ateşlemesiyle birlikte baş gösteren terör olayları sonucu 34 ilimize ulaşan şehit cenazeleri ile 61 ocağa ateş düştü, feryatlar yükseldi, analar ağladı, ağıtlar yaktı.Yaşanan acıları bire bir hisseden Türk Metal Camiası olarak bu duruma sessiz kalmayarak, tepkimizi ortaya koyuyoruz ve buradan haykırıyoruz; Ne teröre, ne yandaşçılarına, ne destekçilerine prim verdirmeyecek, birlik ve bütünlüğümüzün bozulmasına asla ve asla müsaade etmeyeceğiz.Ülke olarak geçirdiğimiz bu zor günlerin üstesinden gelebilmek için birlik ve beraberliğimizi bozmadan, daha da kilitlenmemiz gerektiği bilincindeyiz. Ülkemiz üzerinde oynanan kirli oyunları bozmak, karşı durmak için ödün vermemeli, teröre karşı hep birlikte duruş sergilemeliyiz. Bunları yaparken de sağduyulu davranıp, serinkanlı olmalıyız. Bu duruşumuzla birlikte teröristler ve onların destekçilerinin amaçlarına ulaşmalarına asla ve asla izin vermemeliyiz.Bugün, Türk Metal Ereğli Şubesi olarak gerçekleştirdiğimiz bu eylemle birlikte, terörü, ve destekçilerini bir kez deha şiddetle lanetliyoruz. Her türlüsüne karşı olduğumuz terörün kalleşçe ve alçakça gerçekleştirdiği saldırılara son verilmesini istiyoruz” dedi.
Geniş güvenlik önlemi alınan yürüyüş konuşmanın ardından sona erdi.

terör

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz