ALAPLI HABERLERİ

EREĞLİ’DE 2014 YILINDA 10 OKULUN TEMELİ ATILACAK

27 Şubat 2014
920 kez görüntülendi

EREĞLİ’DE 2014 YILINDA 10 OKULUN TEMELİ ATILACAK

2014 yılında Ereğli’de 10 okulun temeli atılacak. Alaplı’da 2014’te  temel atılacak okul yok.

Kdz. Ereğli Kaymakamının verdiği bilgiye göre inşaatı devam eden okulların dışında 2014 yılında 10 okulun temeli atılacak. Alaplı’da ÇPL, Kasımlı, Küçükkaymaz ve Çatak okulları dışında henüz temeli atılacak okul yok.

Çok Programlı Lise binasının Mart ayında bitirilmesi planlanıyordu. Süresi bir ay uzatıldı. Kasımlı ve Küçük Kaymazda inşaatlar devam ediyor. Temeli köylüler tarafından atılan  Çatak okulunun kısa bir süre içinde ihalesi yapılacak.

Çok Programlı Lise binasına Çok programlı Lise öğrencileri ile Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin taşınması planlanması yapılıyor. İki okulun aynı genel Müdürlüğe bağlı olmasından dolayı bir yıl sonra iki okulun birleştirileceği idda ediliyor

Kdz. Ereğli’de 2014 yılında inşaatına başlanıp tamamlanacak okullar arasındaki 24 derslikli Kırmacı İlkokulu inşaatına başlandı.

Saniye Erdoğan Ana okulu ile Fen Lisesi inşaatı arasındaki alanda yapımına başlanan 24 derslikli ilkokulun Eylül 2014 tarihinde teslim edilerek 2014-2015 eğitim ve öğretim döneminde hizmete gireceği açıklandı.

 

İlçe Kaymakamı İbrahim Çay konuyla ilgili olarak bilgi verirken, Milletvekili Prof. Dr. Ercan candan’ın gayretleriyle başlatılan çalışmaların tamamlanıp ilk kazmaların vurulmaya başlandığını ifade ederken, hayırsever işadamı ve kamuoyunda “Eğitim  Dede” olarak bilinen İbrahim İzmirlioğlu’nun destekleriyle Zonguldak’ta yine bir ilke imza atarak  Fen lisesi yanında spor lisesi inşaatına da başlanacağını müjdeledi.

 
Kaymakam Çay’ın açıkladığı yapımına başlanan ve önümüzdeki günlerde ilk kazması vurulacak okulların listesi şöyle:

 

1. 24 derslikli Ormanlı ortaokulu
2. 24 derslikli Ahmet  Utku anaokulu
3. 24 derslikli İmam Hatip ortaokulu
4. 12 derslikli Meslek eğitim okulu
5. 32 derslikli İmam hatip lisesi
6. 8 derslikli Kızılcapınar ortaokulu
7. 16 derslikli Ören ilk ve ortaokulu
8. 8 derslikli Çiğdemli ilk ve ortaokulu
9. 8 derslikli Kurtlar ortaokulu
10 16 derslikli Kızılca ilk ve ortaokulu

 

Yorumlar

  1. süleyman bayraktar dedi ki:

    20 yıldır Memleketim Alaplıda hizmet eden bir öğretmen olarak bu tablo karşısında içim sızlıyor.Bu vebal hepimizin kimse kendini bu işin dışında tutmasın.Sen ben kavgalarını bırakalım artık.

  2. atilla öztürlk dedi ki:

    alaplıda kız meslek lisesinin kapatılması diye bir şey yok bu okul daha çağdaş ve modern bir binaya taşınıyor.çok programlı lise kapsamında yeniden yapılanıyor.eski bina ise daha modern bir binaya dönüştürülecek eski binayı gezerseniz öğrenci sağlığına hitap etmiyor ve çok küçük günümüz şartlarına uygun değil tabi bazı insanların çıkarına aykırı çünkü düzenlerini akp bozuyor

Yorum Yaz