ALAPLI HABERLERİ

EREĞLİ’DE 6 OKUL TAMAMLANIRKEN ALAPLI’DA 3 OKUL KAPATILDI

10 Ekim 2014
725 kez görüntülendi

EREĞLİ’DE 6 OKUL TAMAMLANIRKEN ALAPLI’DA 3 OKUL KAPATILDI

Kdz. Eregli ilçesinde yapımı devam eden 14 okul binasından 6 sı tamamlandı. Alaplı’da ise 3 okul kapatıldı.

Zonguldak milletvekili Ercan Candan Ereğli ilçesinde yapımı tamamlanan okullarla eğitim kalitesinin yükseleceğinden bahsederken, Alaplı’daki eğitim kalitesinden bahsetmemesi dikkat çekti.

Alaplı’da okul ihtiyacı gün geçtikçe artarken Atalay Andolu Lisesi, Kız Meslek Lisesi ve İMKB Anadolu öğretmen Lisesi kapatılmıştı.
Çatak Köyü halkı tarafından 250 BİN TL harcanarak temeli atılan Çatak İlköğretim okulunun devlet tarafından yatırım programına alınmayışı kafalarda soru işareti oluşturuyor

Alaplı şehir merkezinde ve taşımalı okulların hemen hemen hepsinde okul ve derslik ihtiyacı varken yetkililerin bu konuda adım atmaması Alaplı ilçesinin her konuda geri planda bırakıldığını düşündürüyor

350 Yatak kapasiteli yeni hastanenin sadece Kdz.Ereğli’ye değil bölge halkına da hizmet verdiğini belirten Milletvekili Candan, ilçe genelinde duble yol, Adliye Sarayı, okul inşaatı çalışmalarının sürdüğünü Vergi Dairesi Hizmet Binasının ise ihale sürecinin devam ettiğini belirtti.

 

İlçe merkezi ve beldelerde yapımı devam eden 14 yeni okul inşaatında incelemelerde bulunduğunu da belirten Milletvekili Candan, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

“Kandilli-Ereğli karayolu başta olmak üzere Organize Sanayi Bölgesi yollarından tutun Gülüç Köprüsü-Kepez arasındaki duble yol çalışmalarına kadar yoğun bir program yürütülmekte. 14 Yeni okulumuzun 6 tanesi tamamlanmış olup bu ay içerisinde hizmete girmesi hedeflenmektedir. Tüm okullarımızın tamamlanıp hizmete girmesi ile ilçemizdeki eğitim ve öğretimin daha kaliteli daha modern bir şekilde gerçekleştirilmesini umut ediyoruz. Bu doğrultuda da çalışmalarımıza devam ediyoruz”

 

Kurban Bayramı boyunca ilçe merkezi, belde ve köylerde vatandaşlar ile bayramlaştıklarını ve sorunlarını dinlediklerini ifade eden Candan, “Köylerimizde ciddi yatırımlarımız var. Yolların durumlarından tutun parke çalışmalarına kadar önemli hizmetler ulaştı, ulaştırmaya da devam edeceğiz. Bayram süresi boyunca vatandaşlarımızdan gördüklerimiz ilgi bizleri son derece mutlu etmiştir” dedi.

Yorumlar

  1. hasan dedi ki:

    Maharet okul kapatmak değil OKUL AÇMAKTİR.Bütün ilçelerde bir sürü oku yapılırken alaplı da onu kapat onu oraya taşı göz boyama yapılıyor

Yorum Yaz