ALAPLI HABERLERİ

EREĞLİLİ GAZİYİ ZİYARET ETTİLER

14 Nisan 2016
791 kez görüntülendi

EREĞLİLİ GAZİYİ ZİYARET ETTİLER

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Diyarbakır’ın Hani İlçesinde terör örgütü PKK tarafından geçekleştirilen bombalı saldırıda yaralanan Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nden Er Hamza Mutlu tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) ziyaret etti.

Mutlu’nun ziyarette yaptığı konuşma Çaturoğlu’na duygulu anlar yaşattı.

Ereğlili Er Mutlu’yu yoğun bakımdan ünitesinden çıkarılıp servise alınmasının ardından soluğu bugün GATA’da alan Çaturoğlu, Er Mutlu ile kendisine refaket eden ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti.

HERKES GAZİMİZ İÇİN DUA EDİYOR

Tüm Türkiye’nin olduğu gibi Ereğli ve Zonguldak halkının Er Mutlu’nun eski sağlığına kavuşması için dua ifade ettiğini kaydeden Çaturoğlu şunları söyledi: “Bir süre yoğun bakım ünitesinde yaşam savaşı veren Ereğli’li Hemşerimiz Hamza kardeşimizin hayata tutunması ve durumunun her geçen gün iyiyye gitmesi bizleri son derece mutlu etti. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletmek, hemde durumu hakkında bilgi almak amacıyla hastaneye geldik. Kendisini gayet iyi gördük. Bize tek sıkıntısının Diyarbakır’ın Hani İlçesinde arkada bıraktığı silah arkadaşları ile ilgili merakı oldu . Gözü arkada kalmış. (Ben buradyım, silah arkadaşlarım ne yapıyor acaba?” diyerek üzülüyor. Geçek bir vatan evladı kendisi. Kendisinden çok arkadaşlarını ve çevresini düşünen biri. Biz ise gözünün arkada kalmamasını gerektiğini tek bir terörist kalmayıncaya kadar, bu mücadelenin devam edeceğini söyledik. Tabi orada duygulu anlar yaşadık. Allah Mehemetçiğimize güç kuvvet versin. Tekrar kendisine acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu

Ziyarette AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı M. Fatih Çakır ile AK Parti Kilimli İlçe Başkanı Mahmut Kamberoğlu’da hazır bulundu.

gaziii

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz