ALAPLI HABERLERİ

EREĞLİ’YE OKUL MÜJDESİ

17 Şubat 2017
702 kez görüntülendi

EREĞLİ’YE OKUL MÜJDESİ

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kdz.Ereğli 24 derslikli Merih Şule Ortaokulunun ihalesinin 2 Mart 2017 tarihinde yapılacağının müjdesini verdi ve 2017 yılında Ereğli’de yeni yapılacak okullarla ilgili açıklamalarda bulundu.


Milletvekili Çaturoğlu yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Eğitim alanında Zonguldak genelindeki hedefimiz derslik sayılarının artırılarak tekli eğitime geçmek ve çıtayı yukarılara taşımaktır.İlimizin eğitim yatırımından daha çok pay alması için Valilik ve Milli Eğitim Bakanlığı nezdindeki girişimlerimiz devam etmektedir.
24 Derslikli Merih Şule Ortaokulunun İhalesi 2 Mart 2017 De Yapılıyor
2016 yılında yatırım programına alınan 24 derslikli Merih Şule Ortaokuluihalesinin 2 Mart 2017 tarihinde yapılacaktır. İhale süreci tamamlanarak en kısa zamanda okulun inşaatına başlanacaktır.
EREĞLİ LİSESİ VE GÜLÜÇ VESİLE DİKMEN OKULLARI YIKILIYOR
Tavanı çökmesi nedeniyle boş vaziyette bulunan Ereğli Anadolu Lisesinin yıkım kararı Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış ve ilimize ulaşmıştır. Yıkım projesi için çalışmalar devam etmektedir. Söz konusu bina yıkıldıktan sonra yerine 2016 yılında yatırım programına alınan 24 derslikli Anadolu Lisesinin yapımı için ihaleye çıkılacaktır. Yine Gülüç’te bulunan 6 derslikli Vesile Dikmen Ortaokulunun yıkımı için de rapor hazırlanmaktadır. Rapor hazırlanıp bina yıkıldıktan sonra buraya da 24 derslik bir ortaokul yapılacaktır.
KÖYLERİMİZE 14 DERSLİK
Diğer taraftan Kdz.EreğliYalnızçam Köyüne 5 derslik, Fındıklı Köyüne 5 derslik ve SoğanlıyörükKöyüne de 4 derslik olmak üzere toplam 14 derslik prefabrik okullar yapılacaktır. Söz konusu okulların ödenekleri Ereğli Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarıldıktan sonra en kısa zamandaihaleleri yapılarak inşaatlarına başlanacaktır.
İnşaatları tamamlanarak hizmete girecek okullarımız ile bu yıl yapımına başlanacak olan okullarımızın İlçemize ve köylerimize hayırlı olmasını diliyor ve emeği geçen ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. “

çaturoğlu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz