ALAPLI HABERLERİ

ESKİ PAZAR YERİNDE BETON YOL ÇALIŞMASI

14 Aralık 2012
588 kez görüntülendi

ESKİ PAZAR YERİNDE BETON YOL ÇALIŞMASI

Alaplı Belediyesi, ilçedeki bozuk olan ara yollarda beton kaplama çalışmalarını sürdürüyor.

Yeni Siteler Çimen Sokak ve Farabi Sokak’ın bozuk olan yollarının beton kaplanmasının ardından, PTT Yokuşu Sokak ile eski pazaryeri açık otopark çevresindeki yollarda başlayan beton kaplama çalışmaları sürüyor.

Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, önceki yıllarda asfalt kaplama çalışmalarıyla ana güzergahlarda bozuk olan yolların tamamıyla bakım ve onarımının yapıldığını hatırlatarak, “Önceki yıllarda asfalt çalışmalarıyla birlikte, ara sokaklarda da beton kaplama çalışması yaparak yol sorununu büyük ölçüde çözmüştük. Mahalle aralarındaki sokaklarda, bozuk olan yollar vardı; bu yolların bakım ve onarımını yapmak amacıyla geçtiğimiz aylarda geniş kapsamlı bir çalışma daha başlattık ve Yeni Siteler Çimen Sokak ile Farabi Sokak’ta beton kaplamak suretiyle yol sorununu çözdük. PTT Yokuşu Sokak’ta kalıcı bir yol çalışması yapıyoruz. En işlek caddelerden biri olan bu yolda başladığımız çalışma yaklaşık bir ay sürecek. Bu yolun sağlı-sollu kaldırımlarını da yapacağız. Aynı zamanda bu alanda çevre düzenleme çalışması da yapıyoruz.  Yine, eski pazaryerinde bulunan açık otopark çevresindeki bozuk olan yolları da beton kaplamak suretiyle onarıyoruz. Bu alandaki çalışmalar, Kılburnu ve Mollabey yolu istikametinde devam edecek. Program dahilinde yürüttüğümüz çalışmalarla, kısa süre içerisinde ilçemizde problemli yol kalmayacak. “ dedi.

ALBUM ADI ESKİ PAZAR YERİ BETON YOL ÇALIŞMASI, Fotograf Mustafa Kanca on 12/14/2012 (14 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


Yorumlar

  1. ahmet sezgin dedi ki:

    PTT yokuşuna el attınız en sonunda . 11 gün oldu . yapılan ne sağı solu dağıt. Ayakkabıcıların kulubeleri taşındı. Apartmanın önüne bir havuz açıldı. Başka…..
    Henüz bir şey yok. Harç bitti yapı paydos. İlla kar yağacak o zaman başlayacaklar herhalde…

Yorum Yaz