ALAPLI HABERLERİ

EZAN OKUMADA BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

13 Temmuz 2018
1.065 kez görüntülendi

EZAN OKUMADA BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

Din görevlileri saba, uşşak, rast ve hicaz gibi farklı makamlarda ezanlar okudu.


Diyanet İşleri Başkanlığınca, 2018 Yılı Ekim ayı içerisinde kutlanacak olan Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri çerçevesinde, din görevlilerimizin yeteneklerini geliştirmelerini, planlı çalışma alışkanlıklarını kazanmalarını ve mesleklerini cesaretle yapacak şekilde kendilerine güven duymalarını sağlamak amacıyla din görevlileri arasında “2018 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası 8. Bölge Ezanı Güzel Okuma Yarışması” Düzce  Merkez Cedidiye Camii’nde yapıldı.

Seçici Kurul Komisyon Başkanlığını  Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can’ın yaptığı yarışmaya, Zonguldak, Bolu, Kastamonu, Çankırı, Eskişehir, Kırıkkale, Bartın, Ankara, Karabük ve Düzce il birincilerinden oluşan 10 din görevlisi katıldı. Din görevlileri saba, uşşak, rast ve hicaz gibi farklı makamlarda ezanlar okudu.

Yarışma finalinde Zonguldak’ tan Hüseyinli Köyü Cami İmam Hatibi Abdussamed İbiş birinci, Bolu’dan Aktaşkurtlar Köyü Cami İmam Hatibi Ahmet Altuntaş ikinci, Kastamonu’ dan Soğucak Köyü Cami İmam Hatibi Mücahit Altuntaş ise üçüncü oldu.

Yarışma sonunda dereceye girenlere ödülleri “Seçici Kurul Üyeleri” tarafından takdim edildi.

abdüssamed

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz