ALAPLI HABERLERİ

FARUK ÇATUROĞLU MUHTARLARLA KAHVALTIDA BULUŞTU

21 Mayıs 2015
688 kez görüntülendi

FARUK ÇATUROĞLU MUHTARLARLA KAHVALTIDA BULUŞTU

Alaplı Ak Parti İlçe Teşkilatı tarafından muhtarlara kahvaltı organizasyonu düzenlendi. Kahvaltıda konuşan Çaturoğlu, “Başbakanımız Ereğli-Devrek ve Ereğli-Zonguldak yolunun bitirilmesi konusunda söz verdi.”dedi.

Bütün muhtarların eksiksiz katıldığı kahvaltı Aquapark’ta yapıldı. Organizasyona AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Faruk Çaturoğlu, Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal, Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, İl genel meclis üyeleri, muhtarlar ve parti üyeleri katıldı.

MUHTARLARIMIZ KUTSAL BİR GÖREV YAPIYORLAR

Muhtar seçilmek kadar zor bir iş yoktur diyen AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Faruk Çaturoğlu şunları söyledi; “Bizim özellikle üzerinde vurgulamak istediğimiz konu şudur muhtarlarımız bulunduğu köy ve mahallelerde bütçesi olmadan, kimsesizle ilgilenen, fakirle fakir olan yani mahallesinde ve köyünde herkesin dertleriyle dertlenen, sevinciyle sevinen bir yerel yönetim fedai olarak görüyoruz muhtarlarımızı.Biz kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Muhtar seçilmek kadar zor bir şey yoktur. Siyasetin en zor yönüdür. Milletvekili seçilebilirsiniz ancak muhtar seçilme milletvekili seçilmekten daha zordur ben bunun bilinci içerisindeyim. Çünkü vatandaşlarla bire bir muhatapsınız. Kitleler olarak oy verilmez.Vatandaşın oyunu almak çok zordur. Parasını alırsınız ama oyunu alamazsınız. Onun için muhtarlarımız kutsal bir görev yapıyorlar.

HER KÖYDE BİR ESERİMİZ VAR

Gerek belediye başkanlığı gerekse ilçe başkanlığı dönemimde muhtarımızla çok güzel çalışmalara imza attık. Bu çalışmalarımız sadece Alaplı merkezli kalmadı. Ereğli, Kozlu ve Akçakoca’nın köylerine kadar hizmet anlayışı içerisinde olduk. Elimizde olanları paylaşmaya çalıştık. Bununda seremesini gördük tabiî ki. 2007 seçimlerinde sıralamaya dahi giremezken biz ekip olarak Ereğli’nin köylerinde gece – gündüz çalıştık. Gittiğimiz her köyde bir serimiz karşımıza çıktı. Bizim milletimiz hiçbir zaman kum tanesi kadar yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmaz. Yeri ve zamanı gelince şunu yaptınız bunu yaptı derler.

EREĞLİ – DEVREK YOLU İÇİN BAŞBAKANIMIZ SÖZ VERDİ

Ereğli – Devrek yolunun en kısa sürede yapacağız. Başbakanımızla otobüsün içerisinde konuşurken Ereğli-Devrek yolunu da söyledik konuştuk. Kendisi hem Ereğli-Devrek yolunun hem de Ereğli-Zonguldak yolunun hızlı bir şekilde yapılacağını ifade etti. Ondan dolayı başbakanımıza ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz. “dedi.

BİRLİK-BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR

Her zaman ifade ediyorum etmeye de devam edeceğim diyen Çaturoğlu; “Bizim en büyük problemimiz kavga. Sen,ben, koltuk, sandalye, kavgası. Bu bize hep kaybettirdi. Bir Denizli’ye bakın, bir Gaziantep’e bakın. Nerelere gitmişler ne haldeler. Burada suçlu aramaya gerek yok hepimiz suçluyuz. Onun için biz önceliğimiz birlik ve beraberliğimiz kazanma noktasında çalışmalar yapmalıyız. Belediye başkanıyken bunun örneklerini gördük. Zonguldak’ın ve bölgemiz için yapacağız kavgalarımızı. Başbakanımız çok güzel bir projeden bahsetti. BAKKA projesi. Bizim tam bahsettiğimiz konu. Böyle özel bir projeye ihtiyacımız var. Tarihinde Zonguldak ülkeye çok katkıda bulunmuştur. Ama zamanla ivme kaybetmiştir. Bunun örnekleri birçok ülkelerde de var. Ama ne yapmışlar özel proje uygulamışlar. İstihdamı çeşitlendirelim. Bu manada üniversitelere önem vermişler. Hibe krediler vererek yatırımı çeşitlendirmişler. Açığı böyle kapatmaya çalışmışlar. Üniversite önem vermemiz lazım ve veriyoruz da. Başbakanımız yine konuşmasında Ereğli’deki eski hastane yerinin BEÜ’ye kazandırılması konusunu söyledi. Yine Zonguldak’ta merkez atölyesinin de mühendislik fakültesi olması konusunda çalışmalarımız olacak.”dedi.

ÇAKIR: ARTIK BİRLİK ZAMANIDIR

Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır’da konuşmasında; “Teşkilatım adına hepinizi selamlıyorum. Artık ayrık zamanı değil birlik zamanıdır. Alaplısıyla, Ereğlisiyle, Zongukdaklısıyla, Türkiyelisiyle birlik zamanıdır. Bundan sonra daha güçlü olacağız. Birlikte hareket edeceğiz. Ayrışma iznini kimseye vermeyeceğiz. Bütün sorunlarımız hep ortak. Bu dertlerin çözüm ortağı biziz. Bizde milletvekilimizin arkasında sonuna kadar devam ediyoruz.”dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Yavuz ise Alaplı ilçe teşkilatı olarak burada olan olamayan bütün herkese katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. dedi.

Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal ve Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç’ta konuşmasında Çaturoğlu’na başarılar diledi.

muhtarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz