ALAPLI HABERLERİ

FARUK ÇATUROĞLUNA TAM DESTEK

18 Nisan 2015
603 kez görüntülendi

FARUK ÇATUROĞLUNA TAM DESTEK

Alaplı ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde diğer odalar ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla AK Parti Zonguldak 2. Sıra Milletvekili Adayı Faruk Çaturoğlu’na destek toplantısı düzenlendi.


Alaplı’da bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak,” AK Parti Zongudak Milletvekili adayımız Faruk Çaturoğlu’nun seçilip meclise girdiği taktirde bu konular ile birlikte ilçemizin okul ihtiyaçlarının karşılanması, hastanemizin ülke standartlarına kavuşması, Alaplı girişinin yeniden düzenlenmesi, ilçemize fakülte kazandırılması, Alport Alaplı liman projesinin hayata geçirilmesi, tersanelerin yeniden işlerliğini kazanması, yatırım ve teşvik sıralamasında 3. Bölgeden 4. Bölgeye çıkartılması gibi ilçemiz için hayati önem arz eden konularda gerekli çalışmaları yapacağına yürekten inanıyoruz” dedi.
Alaplı ve Zonguldak’ın her zamankinden çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu anlatan Ocak , “Böylesine değerli dostlarımızı bir arada kenetlenmiş olarak görmek beni bir hayli mutlu etti. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 1927 yılında Nahiye olan ilçemizde, 1946 yılında Merkez Okulu, 1958 yılında ilk banka açılmış, 1966 yılında Alaplı Belediyesi Kurulmuş, nihayet 1987’de ilçe olmuş,1991 yılında Alaplı Meslek Yüksekokulu eğitim ve öğretime başlamış ,1993 yılında Akal İplik Fabrikası üretim faaliyetlerine başlamış ,1995 yılında Ticaret ve Sanayi Odası Kurulmuştur. İlçemizin bugünlere ulaşmasında büyük emek ve uğraşlar veren Belediye Başkanlarımız , Kaymakamlarımız ,Yöneticilerimiz ,Sivil Toplum örgütleri Başkan ve Yöneticilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum..Bu dünyadan ebediyete intikal etmiş olanlara Yüce Allah tan rahmet diliyor yakınlarına ve sevdiklerine uzun ve mutlu bir ömür diliyorum.. Az önce saydığımız hususlar ilçemiz için önemli mihenk taşlarıdır. En az bu mihenk taşları kadar önemli bir husus da ilçemizden bir milletvekilinin Türkiye Büyük Millet Meclisinde yer almasıdır” diye konuştu.
Çaturoğlu’nun adaylık sıralamasında 2. sırayı almasının ilçedeki STK ve Oda’larda sevinç meydana getirdiğini ifade eden Ocak, şöyle konuştu:
” Bugün burada farklı sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, iş adamlarımız, fikirlerini önemsediğimiz değerli büyüklerimiz ile buluşma imkanı yakaladık .Alaplı da birlik ve beraberlik her zaman her ortamda devam etmiştir; bundan sonrada devam etmesi adına bizlerin üzerimize düşen görevleri sonuna kadar yerine getireceğimize kimsenin kuşkusu olmasın..Bizler devraldığımız bayrağı ileriye, daima ileriye taşımak adına görevlerimizin sorumluluğu bilinciyle hareket edeceğiz. Bugün burada misafir ettiğimiz ilçemizin yetiştirdiği , ilçemizin bağrından çıkan çeşitli kademelerde çalışıp başarı gösteren, Alaplı da çeşitli dernek ve sivil toplum örgütlerinde başarı ile görev yapmış, ardından 2 dönem Belediye Başkanlığı ve 1 dönemde ilçe başkanlığı yaparak, iş dünyası , siyaset ve bürokrasinin içinde yoğrulmuş tecrübe edinmiş,insan ilişkilerinde daima sevecen olmuş, sıcak yönünü kaybetmemiş, ilçemizin kalkınmasında gelişmesinde bugüne dek büyük katkı sağlamış içimizden biri olan Sayın Faruk Çaturoğlu’ nun Zonguldak Milletvekili adaylığı sıralamasında 2.sırayı alması , ilçemizdeki Sivil Toplum örgütleri ve Odalar olarak bizleri hayli mutlu etmiştir.Çıkmış olduğu bu meşakkatli ve kutsal yolda kendilerine başarılar diliyorum. Bizlerin her konuda kendilerine destek olacağımızı, yanında olacağımızı bilmelerini isterim. Kendilerinin gece gündüz demeden,her ihtiyaç duyulduğunda ulaşılabilen bir vekil olacağına, projeleri ve çalışmaları ile göz doldurarak, Zonguldak ve ilçelerinin ihtiyaç ve taleplerini yerine getireceğine canı gönülden inanıyoruz.Allah Yolunuzu açık etsin diyorum. Alaplı’mızın Eğitim, sağlık, sanayileşme ve sosyal – kültürel anlamda en az Türkiye Standartlarına ulaşması ve yaşanabilir,ferah ,insanlarının mutlu olduğu bir ilçe olması hayalini gerçekleştirmek hepimizin görevi ve sorumluluğudur.”
Alaplı OSB ve Islah OSB çalışmaları hakkında bilgiler veren Ocak, konuşmasını şöyle tamamladı: “Alaplı Organize Sanayi Bölgesi ve Islah Organize Sanayi alanında yaptığımız çalışmalarda önemli yol kat ettik. Alaplı OSB de Alt yapı ihalesi seviyesine geldik. Büyük olasılıkla bu yıl içersinde alt yapı ihalesi yapılacak ve böylece ilk kazmayı vurmuş olacağız. Islah OSB de dosyamızı imar planları ile hazır hale getirdik. Burada 750 dönümlük bir sanayi alanı oluşturuldu. Buranın en büyük özelliği arazinin yatırıma elverişli olduğundan altyapı maliyetinin en az seviyede olması ve hızlıca yatırımcıların talebine cevap verecek nitelikte olmasıdır. Bu konuda bizlere büyük destek veren Zonguldak Valimiz Sayın Ali Kaban’a huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Bizler bu konular ile ilgili üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Bu bağlamda milletvekili adayımız Sayın Faruk Çaturoğlu’nun seçilip meclise girdiği taktirde bu konular ile birlikte ilçemizin okul ihtiyaçlarının karşılanması, hastanemizin ülke standartlarına kavuşması, Alaplı girişinin yeniden düzenlenmesi, ilçemize fakülte kazandırılması, Alport Alaplı liman projesinin hayata geçirilmesi, tersanelerin yeniden işlerliğini kazanması, yatırım ve teşvik sıralamasında 3. Bölgeden 4. Bölgeye çıkartılması gibi ilçemiz için hayati önem arz eden konularda gerekli çalışmaları yapacağına yürekten inanıyoruz. Bugün burada toplantımıza iştirak ederek bizleri onure eden tüm katılımcılara Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulum, oda meclisim ve şahsım adına teşekkür eder. Hepinize saygılar sunarım”
AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Faruk Çaturoğlu, da yaptığı konuşmada Zonguldak’a hizmet etmeyi amaçladığını belirterek,“Amacımız Alaplı’ya, Ereğli’ye ve Zonguldak’ın tüm bölgelerine hizmet etmektir. Zonguldak’ımızın kendine özgü sorunları var, bunları biliyoruz. Özellikle bazı konuları, teşvik konusunu aşmadan mümkün değil. Burasının, cazibe merkezi olabilmesi için teşvikte yetmez. Aynı zamanda, büyük altyapılarının da tamamlanmış olması gerekir. Ulaşımda bir takım problemlerimiz var. Ulaşımı, yalnızca karayolu olarak anlamayalım; demiryolu, denizyolu ve havayolu olarak değerlendirmemiz lazım. Teşvikler olduğunda bile, bu altyapıları tamamlayamadığımızda burasının cazibe merkezi olması mümkün olmaz” dedi.
Zonguldak’ın, üniversite kenti olması önemli adımlar atacaklarını belirten Çaturoğlu, ilçelere yeni fakülteler getirilmesi gerektiğini belirterek, “Özellikle, Ereğli’deki Devlet Hastanesi’nin eski yerinin üniversiteye tahsis edilerek fakülte noktasında Ercan Bey’in takip ederek başbakanımıza verdiği dosya var. Bizde o dosyanın takipçisi olacağız. Yani ‘Ercan Bey gitti, bu konuları hiç kimse takip etmeyecek’ gibi düşüncelere kimse kapılmasın.
Bütün dosyaları takip edeceğiz, onun üzerine de ortak aklımızı kullanarak, bölgenin sıçrama yapması için yeni dosya ve projeler ilave edeceğiz. Herkesin görüşünü alacağız. Zonguldak ve ilçeleri için kimin en ufak bir bilgi kırıntısı varsa onu da değerlendireceğiz. Seçilir ve mazbatayı aldıktan sonra, Zonguldak’ın bütün ilçelerinde toplantılar yapıp fikirleri alacağız. Çünkü birbirinden kopuk bir şehir de sıkıntıdır” diye konuştu.
Zonguldak’ta ‘hafıza bilincini oluşturmada’ kendisine görev üstlendiğini dile getiren Çaturoğlu, şöyle konuştu: “Zonguldak’ın bir hafızası yok. Milletvekillerimiz seçiliyor, zamanı geliyor onlar değişiyor, başka birileri geliyor. Ne seçilen öncekine gidiyor, ne önceki sonrakine gidiyor. Takip edilen projeler kapsamında, devir teslim yapılmıyor. Her gelen sıfırdan başlıyor. İşte bunun için ben, aynı hataya düşmemek için bende önce görev yapan değerli vekillerimle görüşme yapıyorum. Yani biz, önce Zonguldak hafızasını oluşturacağız. Ayrıca Zonguldak’ta en büyük eksiğimiz birlik ve beraberlik, seçilmem durumunda yumruk gibi masaya vurarak bölgenin isteklerini, tüm kitlelerle birlikte Ankara’ya ileteceğim. Vekilliği sürenler ile daha önceki Zonguldak Milletvekillerine tek tek ulaşıp istişare halinde olacağım. Bu yönde liste de olmayan Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan’a teşekkür ediyorum. O’nun başlattığı projelerin takipçisi olacağım”
Çaturoğlu, ayrıca Kdz. Ereğli ve Alaplı arasında ayrımcılık yapmayacağını Zonguldak’ın tüm ilçeleri için çalışacağını bundan da kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini yineledi.
Toplantıya, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, Alaplı TSO Meclis Başkanı Hasan Öztürk, , Esnaf ve Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası şube Başkanı Muharrem Gelgeç, Alaplı Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Şube Başkanı Kemal Çam,  odaların yönetim kurulu üyeleri Ziraat Odası Temsilcisi Melek Türkoğlu, Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal iş adamları ve esnaflar katıldı.

odalar

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz