ALAPLI HABERLERİ

FATİH ÇAKIR’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

27 Şubat 2013
568 kez görüntülendi

FATİH ÇAKIR’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu ve Alaplı AK Parti ilçe teşkilatı, Ereğli AK Parti yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

 

Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Genel Meclisi üyeleriyle birlikte Ak Parti Ereğli İlçe Yönetim Kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 

Ak Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerince karşılanan Çimenoğlu ve beraberindeki heyet , güncel siyasi gelişmeler üzerine bir süre sohbet etti. Ziyarette konuşan Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Çimenoğlu, “Ereğli’de artık AK Parti’nin sadece genelde değil, yerelde de iktidara gelmesi gerektiğine inanıyorum. Ereğli’nin buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum” dedi.

 

 Ziyarette ilk konuşmayı yapan AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Alaplı heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Çakır, “Ereğli Alaplı, hakikaten bir bütündür. Biz kendimizi 240-250 bin nüfusa hizmet ediyor bir pozisyonda görüyoruz.” dedi.

 

 

“ZOR BİR GÖREV TESLİM ALDILAR”

Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Çimenoğlu ziyaretin amacının, yeni oluşan Ak Parti Ereğli İlçe Yönetim Kurulu’na başarılar dilemek olduğunu belirterek şöyle dedi:

 

“Fatih Çakır ve yönetimi gerçekten çok zor ve önemli bir dönemde görevi teslim aldılar. Çok büyük bir sorumluluk yüklendiler. Türkiye’nin önündeki iki üç sene çok önemli. Türkiye’nin geleceğinin çizileceği, gelecek siyasetini etkileyecek çok önemli bir, iki, üç yıl içine giriyoruz. Hepinizin bildiği gibi 2014 yılında mart ayında yerel seçimler, belediye seçimleri var. Hemen ardından Ağustos aylarında cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Bir sene daha geçmeden yeniden milletvekili seçimleri var. Burada en önemli unsur cumhurbaşkanlığı seçimi. Çok önemli. Sayın genel başkanımız ve başbakanımızın buraya aday olması halinde cumhurbaşkanlığına seçilmesi ve bundan sonra gündeme gelecek yeni anayasa çalışması, yeni anayasa yapılması, bunlar Türkiye’nin gelecek siyasi tarihinde çok önemli nirengi noktaları. Bunun için bu döneme, cumhurbaşkanlığı seçimine kadar olan döneme, çok başarılı, çok hazırlıklı, çok donanımlı girmeliyiz. Bu da yerel seçimlerle başlıyor.

 

 Bunun için sayın Fatih Çakır başkanlığındaki yeni Ereğli AK Parti ilçe yönetimine çok büyük ve tarihi bir görev düşmektedir. Aynı şekilde bu görev sadece Türkiye’nin genel durumu açısından değil, Ereğli için de gerçekten çok önemli. Bunu açıklıkla ve içtenlikle söylüyorum. Ereğli’de artık AK Parti’nin sadece genelde değil, yerelde de iktidara gelmesi gerektiğine inanıyorum. Ereğli’nin buna ihtiyacı olduğuna inanıyorum.”

 

“ALAPLI EREĞLİ BİR BÜTÜNDÜR”

Alaplı’da AK Parti İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu ile çok güzel hizmetlere imza attıklarını ifade eden Başkan Çimenoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü

 

“Bakın Alaplı’da Kredi Yurtlar Kurumu, yaklaşık 8 milyon liralık bir yatırımla 500 öğrencilik, 250 kız, 250 erkek olmak üzere, bir yurt inşaatı yapıyor. Bu yurt inşaatını her ne kadar Kredi Yurtlar Kurumu yapsa da buranın arsasının yaklaşık 800-900 metrekaresini belediye olarak biz verdik ve imar değişikliği gerçekleştirdik. Yani hükümetle yerel yönetim bir araya geldi ve bu yatırımı kazandırdı. Bakın Alaplı’da bir Fatih Köprüsü yapılıyor. Bu köprünün maliyeti 1,5 milyon lira. Bu köprü de yine Meclis Başkanımız Köksal Toptan’ın gayretiyle Maliye Bakanlığı’ndan çıkan ödenekle yapıldı. Burada da belediyenin imardaki katkılarıyla beraber, ama esas Köksal Toptan’ın katkılarıyla bu 1,5 milyonluk yatırım yapıldı.Yine sayın başkanımın (Faruk Çaturoğlu) belediye başkanlığı döneminde hazineye geçmiş olan yere şu anda imam hatip lisesi yapılacak. Programa alındı. Yine başkanımın döneminde yapılan çalışmayla Milli Eğitim’e kazandırılan yere 5 milyon liralık Çok Programlı lise inşaatı şu anda bütün hızıyla devam etmekte. Sayacağım o kadar yatırım var ki Alaplı’da. Derenin temizliğinden, Alaplı deresinin Mollabey’den dere ağzına kadar olan yerden duvar yapımına kadar bir sürü hizmet yapılıyor. Ben belediyenin hizmetlerini anlatmıyorum. Yerel yönetimle merkezi yönetimin bir araya geldiği zaman neler yapabileceğini göstermek için verdiğim örnekler. Ereğli’nin de bu örneklere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bunu da Fatih Çakır başkanlığındaki Ereğli AK Parti ilçe teşkilatının en güzel şekilde başaracağına canı gönülden inanıyorum.”

 

Yönetiminin bir tarih yazacağına inancını dile getiren Çimenoğlu, “Sizin arkanızdayız demiyoruz, sizlerle bir bütünüz diyoruz. Faruk Çaturoğlu başkanımın dediği gibi Ereğli-Alaplı bir bütündür diyoruz. Ne zaman ihtiyacımız olsa yanımızda olacağınızı biliyorum, bizim de sizin yanınızda olacağımızı bilin istiyorum.” dedi.

 

Ziyarette, Ak Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır da, merkezi hükümetin Ereğli’de yaptığı ve yapacağı hizmetlerle ilgili bilgiler verdi. Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu da konuşmasında, Fatih Çakır ve ekibine başarılar dileyerek, “Biz Ereğli ve Alaplı’yı bir bütün olarak görüyoruz. “ dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz