ALAPLI HABERLERİ

FİKRİMİZİN SORULMASINI İSTERDİK

5 Şubat 2015
742 kez görüntülendi

FİKRİMİZİN SORULMASINI İSTERDİK

Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak; “Biz bu Kentin önder Sivil Toplum Kuruluşlarından bir tanesiyiz. İlçemize yapılacak böyle bir projeyle ilgi bizimde fikrimizin sorulmasını isterdik.  Ben bunu üzüntüyle karşılıyorum” dedi.

 

 

Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz ve Belediye Meclis üyeleri, Belediye tarafından yapılacak olan pazaryeri projesi ile ilgi fikir alışverişinde bulunmak için Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak’ı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Ak Parti Belediye Meclis üyesi Hüseyin Öztürk, Alaplı TSO kanaat oluşturabilecek, yeni projeler ile ilgi gülcü fikirler sunabilecek gülcü bir sivil toplum örgütü olduğunu söyledi. Belediye tarafından yapılması planlanan pazaryeri ile ilgili daha detaylı bir çalışma yapılması gerektiğini savunduklarını ifade eden Öztürk,  “Ocak ayı Belediye Meclisinde şu anda otopark olarak kullanılan bizimde Kent Meydanı olarak değirdirilmesini arzu ettiğimiz alan üzerine çok katlı pazaryeri yapılması ile ilgi İller Bankasından borçlanma yetkisi talebi geldi. Yönetmeliklere göre 10 kişiden oluşan bir heyet kurulması ve bu heyetin yani komisyonun hazırlayacağı rapora göre Belediye Meclisi tarafından pazaryeri olarak onaylanması gerekiyordu. Yönetmelikteki bu madde atlanarak borçlanma istendi. Fakatta bununda ötesinde biz bu alanın Pazar yer yapılması durumdan şehir hayatını çok etkiyeceğini şehir trafiğine burada insan sirkülasyonuna taşıması imkansız olacak bir yük getireceğine inanıyoruz. Bununla ilgi daha detaylı çalışmalar yapılması gerektiğini düşünüyoruz.” Diye konuştu.

 

 

 

‘HİÇ BİR ÇALIŞMAYA RET VERMEDİK’

Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Yavuz da,  “Belediye Başkanı ve gurubu biz Ak Partili olduğumuzdan dolayı bize muhalefet yapıyor diye yaklaşımları var. Biz 8 aydır İlçemizin menfaatlerine yapılan hiç bir çalışmaya ret vermedik. Biz İlçemizin önünü amcaya çalışıyoruz. TSO tarafından devam eden Islah Organize Sanayi bölgesi çalışmasıyla ilgi  dere temizlemesi ve yol çalışması yapıyoruz. Milletvekillerimizin katkılarıyla,  biz burada Belediyemize de yardımcı oluyoruz. Derenin ağzını mendirek yaparak deniz suyunu derenin içine almaya çalışıyoruz. Biz muhalefet yapacak olsak bu işlere hiç girmeyiz.” Dedi.

 

 

‘ODA OLARAK ÜZGÜNÜZ’

Alaplı Ticaret Odası Başkanı Recep Ocak ise konuşmasından,  Ak Parti heyetine bu proje ile ilgi bizleri bilge verdiği için teşekkür ediyorum. Oda olarak biz isterdik ki proje sahiplerinin bize bilgi vermesi ama şu ana kadar bu olmadı bu konuda çok üzgün olduklarını söyledi.

İlçeye yapılacak her türlü yatırımın yanında olduklarını anlatan Ocak, Şehrimize yapılacak çalışmalarla ilgili üyelerimize bu konuda bilgilendirmek için bilgi sahibi olmamız gerekiyor. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Yönetimi olarak böyle bir projeyi sizin gibi sadece basın yoluyla biliyorum. Projenin nasıl yapılacağı, yapıldıktan sonra İlçemize ne gibi katma değer getireceğini ilgi en ufak bilgi sahibi değilim. İlçemizde yapılacak böyle bir yatırım ile ilgi bizimde bir fikrimizin sorulması gerekirse önce bizim bilgi sahibi olmamız gerekiyor. Bu bilgi sahibi doğrultusunda da bizde sonuçta belli bir kitleyi temsil eden örgütüz üyelerimizle değerlendirme toplantısı yaparız. Belediye Başkanımız bu güne kadar İlçemizin ve insanlarımızın yararına yaptığı çalışmaları takdirle karşılıyoruz. İlçemize yapılacak her yatırımın biz yanındayız. Ama bu demek değildir ki her yapılacak yatırım doğru olduğu bununda arkasında olduğumuz anlamına gelmezin. Şu proje İlçemizin için hayati bir proje olarak görünüyor. Ben gerçekten üzüntüyle karşılıyorum. Sonuçta biz bu şehirde bir sivil toplum örgütüyüz ama biz oda olarak bu işten bilgilendirmedik.  En azından odamızın bilgilendirmesini ne yapılmasını istendiğini anlatmalarını beklerdik. Biz bu konuyla ilgi her hangi bir bilgi verilmedi. Ben Ak Parti heyetine teşekkür ediyorum buraya gelip bize bu projeyi anlattıkları için, keşke bu projenin gerçek sahipleri sivil toplum örgütlerini, dernekleri ve siyasi partileri bir araya getirip çoğunluk sağlanarak fikir alınsaydı. Nevzat Çimenoğlunun yaptığı Belediye dükkanlarını yanlış olduğunu kendisine söylemiştik. Ben hala daha o Belediye dükkanlarından rahatsız olduğumu her yerde söylüyorum. Alaplı çayı temizleniyor ben burada emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ayrıca Belediyemize de Islah Organize sanayi bölgesinden yer tahsisi yaptığından dolayı çok teşekkür ediyorum. İlçemizin menfaatleri doğrultusunda yapılacak her türlü yatırımın biz yanındayız.

HABERİN GÖRÜNTÜSÜ

Yorumlar

  1. berkay dinar dedi ki:

    bu akp etiketi taşıyan kişiler.vakti zamanında belediye başkanıda sizden iken bu şehre ne verdiniz ne yaptınız ,kime ne danıştınız .şehri parsel parsel imarlaştırırken kime ne sordunuzda şimdi yeni gelin gibi alınmalar falan .vatandaşın lehine olan herşeyden rahatsız olan vizyonunuzu değiştirin .şehrimizin menfaatleri için bizim insanlarımız için bir kezde çalışın seferber olun .yazık ki ne yazık size.

Yorum Yaz