ALAPLI HABERLERİ

GEÇMEDİĞİ KÖPRÜDEN CEZA YEDİ

7 Temmuz 2017
735 kez görüntülendi

GEÇMEDİĞİ KÖPRÜDEN CEZA YEDİ

Alaplı ilçesinde çiftçilik yapan bir kişi otomobili ile hiç geçmediği Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden iki kez kaçak geçiş cezası yemesi sonrasında tepkisini dil getirdi.

Alaplı Kabalar köyü Dereli mahallesinden yaşayan ve geçimini çiftçilik ile sağlayan Hasan Yaman (49) son 2 yılda İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden kaçak geçiş yaptığı gerekçesi ile farklı tarihlerde toplam 660 TL ceza yedi. Ceza makbuzunun 2 gün önce eline geçtiğinde şaşkına dönen Yaman, İstanbul’a değil, Düzce’ye bile gitmediğini iddia ederek, İstanbul Boğaz Köprüsünden otomobili ile hiç geçmediğini savundu. 81 AR 974 plakalı hususi otomobili ile Alaplı  İlçesinde başka bir yere gitmediğini kaydeden Yaman, buna rağmen 2016 yılında FSM’den kaçak geçiş yaptığı iddiası ile ceza yemesine bir anlam veremediğini savundu.
Kendisine kesilen cezayı mahkemeye taşıyacağını açıklayan Yaman, “28.4.2016 ile 31. 05.2016 tarihlerinde bana bu ceza yazılmış. Yalnız bırakın İstanbul’u Düzce’ye bile gitmedim. Aracın plakası bana ait. Bir geçişe 333 Lira, 2 geçişe 666 lira ceza gelmiş. Ne olduğu konusunda hiç bir bilgim yok. Cezanın iptal edilmesini istiyorum. Mahkemeye gideceğim” dedi.

araba

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz