ALAPLI HABERLERİ

GENÇLİK MERKEZİ KARŞIYAKA MAHALLESİNE YAPILACAK

31 Mayıs 2016
875 kez görüntülendi

GENÇLİK MERKEZİ KARŞIYAKA MAHALLESİNE YAPILACAK

AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, “Alaplı’nın tüm köyleri ve ilçe merkezindeki mahallerin su ihtiyacını karşılayacak olan barajın isale hattı ihalesinin de yapılması için girişimlerde bulunduk.” dedi.

Yavuz, yaptığı açıklamada, ilçeye yapılacak olan Gençlik Merkezi’nin Karşıyaka Mahallesi’nde 4 dönüm alan üzerine yapılması için çalışma başlatıldığını söyledi.

Gümeli beldesinde Baraj inşaatının devam ettiğini ifade eden Yavuz, “İlçemizde öncelikli projelerin başında gelen Gümeli beldesi Hasan Bal Deresi üzerine kurulacak olan barajın yol bağlantılarında çalışmalar devam ediyor. Proje, 45 metre yüksekliğinde 6,8 milyon metreküp yıllık içme suyu kapasiteli baraj. Aslında çalışma ilk önce bin günde bin gölet projesi kapsamındaydı. Ancak daha sonra baraja dönüştürüldü. Alaplı’nın tüm köyleri ve ilçe merkezindeki mahallerin su ihtiyacını karşılayacak olan barajın isale hattı ihalesinin de yapılması için girişimlerde bulunduk.” şeklinde konuştu.

“Gençlik Merkezi ile ilgi arsa yerinde yaşanan problem sonrası yeni bir yer arayışa girdik” diyen Yavuz, “Karşıyaka Mahallesi’nde 4 dönümlük bir alan var. Gençlik Merkezi’nin bu alana yapılması için gerekli yerlere müracaatlarda bulunduk. Gençlerimizin spor yapmaları için kısa zamanda gençlik merkezi projesini hayata geçireceğiz.” diye konuştu.

myavuz

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz