ALAPLI HABERLERİ

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLERE UYGULAMALI EĞİTİM

25 Mayıs 2013
535 kez görüntülendi

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLERE UYGULAMALI EĞİTİM

Alaplı ilçesi Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından başlatılan gönüllü itfaiyecilik kurslarında uygulamalı eğitimlerin sürdüğü belirtildi.

Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın, itfaiye müdürlüğü olarak başlattıkları gönüllü itfaiyecilik kursunun sürdüğünü söyledi. eğitimler kapsamında yangına müdahale, hortum atma ve yangına müdahale şekilleri ile ilgili gönüllü itfaiyecilere bilgiler verdiklerini belirten Taşkın,” Alaplı İtfaiye Müdürlüğü kapsamında başlatılan gönüllü itfaiyecilik projesine katılım bir hayli fazla 20 şerli gruplar halinde 3 grup gönüllü itfaiyecilik eğitimi almaya devam ediyor. Bu eğitim 32 saat sürecek uygulamalı ve teorik olarak bu eğitimler sonucunda başarılı olanlar gönüllü itfaiyecilik sertifikası alacaklar. Alaplı itfaiyesindeki gönüllü itfaiyecilik eğitimlerine Kdz. Ereğli’den Akçakoca’dan ve Gülüç beldesinden de katılanlar var. Eğitime katılanlar veya bilgi alanlar diğer gönüllü itfaiyecilik eğitimlerinden daha kapsamlı bir eğitim verildiğini görüyorlar ve başvuruya geliyorlar.

Gönüllü itfaiyecilerimiz itfaiye merdivenine tırmanma eğitimlerini pazar yerinde uygulamalı olarak yapıyor

Eğitimlerin devamında istanbul itfaiyesine geziler ve çeşitli bölgelerde kurtarma ekipleriyle çalışmalar ve kamplar düzenlenecektir. Ayrıca gönüllü itfaiye eğitimlerine katılanlara gönüllü itfaiyeci yazan tişörtler verilecektir” dedi.

ALBUM ADI GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLERE UYGULAMALI EĞİTİM, Fotograf Mustafa Kanca on 5/25/2013 (21 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz