ALAPLI HABERLERİ

GÜMELİ’DE HABERAL RÜZGARI

8 Eylül 2013
845 kez görüntülendi

GÜMELİ’DE HABERAL RÜZGARI

 

Cem Sürmeneli – Gümeli Yayla Şenliği ve Acı Bal Festivali etkinliklerine katılan CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, bölgenin doğal güzelliklerine vurgu yaptı, toprakların betonlaştırılmamasını, Türkiye’nin de aç bırakılmamasını istedi.

Alaplı ilçe girişinde kalabalık partili topluluğu tarafından karşılanan CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal ve Ali İhsan Köktürk. Gümeli Beldesi’ne bağlı Bacaklı Yayla’da bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Yayla Şenlikleri ve Bal Festivaline katıldı. Gümeli Beldesi’nde ilk olarak CHP Belde Başkanlığını ziyaret eden Haberal bir süre vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra şenlik alanına geçen Haberal alkışlarla karşılandı.

“KADASTRO VE 2B SORUNU”

Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, Gümeli Beldesi’nde gerçekleştirilen yayla Şenlikleri ve bal festivalinin doğa harikası bir yerde gerçekleştirdiklerini söyledi. Açılış konuşmasını yapan Saydam, “Zonguldak ilinin iç turizm açısından gelişebilmesi için öncelikle yaylaların ulaşım açısından yollarının iyi olması gerekir. Beldenin tamamı stabilize yoldur. Mahalle yollarının biran önce asfaltlanması gerekiyor. Gümeli’de kapısına yol gitmeyen yer kalmamıştır. Yaylamızın yolları belediyemiz tarafından yapılmaktadır Beldemizde en önemli sorunlardan biri kadastro ve 2B sorunudur” dedi.

“BU DEĞERLER BİZİM DEĞERLERİMİZ”

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk’de, festivallerin ulusal ve dini bayramların herkesin ortak coşkuları, kardeşlik, sevgi, barış duygularının tavan yaptığı günler olduğunu hatırlattı. Köktürk konuşmasında şunları söyledi: “Yıkılan bir imparatorluğun külleri üzerinden bağımsız bir ülke yapılan ve bu cennet vatanı bizlere bırakan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm Cumhuriyet şehitlerini anmak herkesin vatan ve yurtseverlik borcudur. Yaylalar, akan dereler, bu ağaçlar, bu ülke bizim. Gezi parklarımız ile akan derelerimiz ile yaylalarımız ile bütün bu değerlere sahip çıkan belediye başkanları, sivil toplum örgütleri ile milletvekilleri ile bu memlekete sonuna kadar sahip çıkmaya Büyük Önder’in kurduğu cumhuriyeti ilk günkü heyecanla savunmaya ve meşale yakmaya sonuna kadar hazırız. Savaş zorunlu olmadıkça cinayettir diyor biz buradan Gümeli’den Bölüklü Yayla’dan savaşın bir cinayet olduğunu hatırlatıyoruz. Sevgi, barış, kardeşlik dolu günlerin olmasını temenni ediyorum”

“ÇOBANLIĞIN NE OLDUĞUNU İYİ BİLİRİM”

CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal’da alkışlar eşliğinde geldiği sahnede etkinliği hazırlayanlara teşekkür etti, bölgenin böyle bir alanı olduğu için şanslı olduğuna dikkati çekti. Haberal’ın konuşması da şu şekilde: “Çobanlığın ne olduğunu iyi bilen bir kişi olarak buraların bir kez daha değerini gündeme getirenlere teşekkür ediyorum. Gerçekten buralar Hemşin yaylalarından biraz daha farklı. Gümeliller gerçekten şanslılar. Burası mükemmel bir yer. Ben Hemşin yaylalarında çobanlık yaparken acaba yuvarlanmadan burada nasıl dolaşılabilirin hesabını yapıyoruz. Fırtına deresi aşağıdan akarken bu sudan nasıl yararlanırız insanları bu sudan nasıl koruruz derken burası güzel bir yayla. Her taraf orman, ormanlarımız ile gurur duyuyoruz.

“2B ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ SORUN”

Hele şu 2B olaylarını ben çocukluğumdan beri kendi köyümde bile gündeme getirilen yaşanan bir olaydır, Temenni ederim ki kısa sürede bunlar halledilsin. İnsanlarımız kendi alın terinin aktığı alanlarda yaşamlarını devam ettirsin. Burası herkese enerji veren insanları bir araya getiren organizasyon ülkemizin geleceği açısından ne kadar mutluluk verici bir organizasyondur. Hiç ayrım yapmadan herkesi kutluyorum.

“ÖNCE ALLAH’A SONRA ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINA DUA EDELİM”

Önce Allah’a şükredelim sonra bu vatanı bizlere kazandıran Atatürk, arkadaşları ve aziz şehitlerimizi rahmetle, şükranla anın, onlar hayatları pahasına bu ülkeyi bizlere kazandırdılar. Bizim görevimiz ülkemizi yüceltip yükseltmektir. Nasıl hepimiz beraber kavga etmeden birbirine engel olmadan bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti devleti yokluklardan bugüne geldi, yokluğun ne olduğunu ben çok iyi biliyorum. Okul yok, ben her zaman söylüyorum teyzelerimin misafir odalarında ilkokula başladım. Gaz yok elektrik yol, şuan Türkiye Cumhuriyeti devleti bilimde sanatta asrın medeniyet düzenine ulaştı bunu da aşmaya çalışıyor Bugün ülkemizde ve dünyada bir takım ilklerin altına imza atar duruma geldik. Odun ateşinde çalışan ben bugün lazer kullanıyorum. Bu milletimizin eseri, zaferidir. Türkiye Cumhuriyetinin zaferidir. Birbirine güvendik, inandık. Burada acı bal diyorlar balın acısı olmaz, bal baldır. Bunun kıymetini çok iyi bilelim.

“TÜRKİYE TARIM VE HAYVANCILIK ÜLKESİDİR”

Ülkemiz hep şöyle düşünüldü Türkiye Cumhuriyeti devleti bir tarım ülkesidir, bir hayvancılı ülkesidir. Ben her zaman bununla gurur duydum, teknolojiyi her yerde bulabilirsiniz, her ortamda yaratabilirsiniz ama topraklarınızı betonlaştırırsanız onu bir daha geriye getiremezsiniz. Onun için ben bir slogan geliştirdim dedim ki tarlalarımızı betonlaştırmayalım, Türkiye’yi aç bırakmayalım. Maalesef bugün gördüğüm manzara tam tersine. Tarlalarımız betonlaşıyor, düşünebiliyor musunuz Türkiye Cumhuriyeti devleti saman ithal ediyor bunu kabul etmek mümkün değildir. Buğday ihraç etmemiz gerekirken ihraç eder mi böyle birşey olabilir mi? Topraklarımıza organik tarım diyorlar ya nereden nereye geldik. Aman ne olur tarlalarımıza sahip çıkalım, onları betonlaştırmayalım, organik tarım oradan geliyor. Ben kara sapanı, çiftçiliğin ne olduğunu çok iyi bilirim. Bugün herkes organik tarımdan söz ediyor o zaman biz o organik tarımın ne olduğunu çok iyi bilelim ve sahip çıkalım, kendimiz üreteceğiz. Kendimiz üretmezsek başarılı olmamız mümkün değildir.

“KATKI SAĞLAYAN HERKESE ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUM”

Türkiye Cumhuriyeti devletini, kurup bizlere emanet edenleri şükranla anıyorum. Ülkemizin geleceğine katkı sağlayan herkese istisnasız kim varsa şükranla anıyoruz, yaşayanları da takdirle kendilerine ne kadar imkan varsa onları tekrar tekrar sağlamanın bizim görevimiz olduğunu söylüyorum. Kırgın olmayalım bunlarla hiç kimse bir yer gidemez. Doğru tekdir, iki tane doğru yoktur. Biz doğruyu söylemek zorundayız, eğer doğruyu söylemezsek sadece zaman kaybetmiş oluruz. Ülkemizin geleceğini doğrularla katkı sağlayalım. Hepimizin hedefi ülkemizin geleceğine katkı sağlamaktır, onu yüceltip yükseltmek çok şükür ülkemiz bugün bu noktaya gelmiştir. Birbirimize güç katarak güvenerek ülkemizin bölgemizin Zonguldak’ın, tabi Zonguldak’ın hangi yerlerden bugünlere geldiğini çok iyi biliyoruz. Babam 1948’de ben 1954’de geldim Zonguldak’a. Yollarında çok fark yok eski yıllara oranla. Buraya geliyoruz bu yolun böyle mi olması lazım, elbette değil, iki araba yan yana geçemiyor en bunu görünce Fırtına deresindeki karayolunu hatırladım. Bizler hepimiz beraber olalım, herşeyi devlet yapsın diye düşünmeyelim, böyle birşey olamaz. Her birimiz ne yapabilirsek, bir çivi çakarsak bu ülkede eserler olur, bu yolları birlikte yapacağız, herkes kendi olan imkanını kullanacak. biz milletvekili olarak imkanımızı kullanacağız, herkes kendi imkanını kullanırsa toz kalkar önünü göremeyen yollardan asfalt yollara gelmiş olacağız”

VATANDAŞ EĞLENDİ

Haberal daha sonra Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam ve CHP Alaplı İlçe Başkanı ile balın üretimine ilişkin bir süre sohbet etti. Etkinlikte çeşitli gösteriler sunumlar gerçekleştirilirken bu yıl daha kalabalık olduğu gözlenen şenlik ve festivalde vatandaşlar gün boyu soğuk havaya rağmen güneşin tadını çıkardılar. Etkinliğe CHP Zonguldak Milletvekilleri Mehmet Haberal, Ali İhsan Köktürk, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Ereğli Belediye Başkan Vekili Sibel Kırmızı, Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Ereğli Belediyesi Başkan Yardımcıları, bazı meclis üyeleri, CHP İl Başkanı Halil Furat, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, CHP’nin önceki Alaplı İlçe Başkanı Nuri Tekin, siyasi parti ilçe yöneticlieri, sivil toplum örgütü ve meslek odalarının yöneticileri, vatandaşlar ve davetliler katıldı.

KEMAL HABERAL VE NURİ TEKİN’E YOĞUN İLGİ

Milletvekili seçimlerinde köy köy mahalle mahalle babası Mehmet Haberal için çalışan Kemal Haberal ile Alaplı bölgesinde sevilen isimler arasında yer alan Nuri Tekin, vatandaşların yoğun ilgisini gördü. Haberal’ı karşılamaya gelenler arasında ismi DSP’den Ereğli Belediye Başkanlığına adaylık için geçen Recep Erdoğan’da yer aldı.

This plugin does not have a valid Facebook access token. Please use your admin panel to login with Facebook.

Yorumlar

  1. bir dost dedi ki:

    her şey güzel ama orada içki içilmesi kadar rezil ve terbiyesiz bir şey yok ALLAH ıslah etsin orada içenleri

  2. gümelili dedi ki:

    içen kendine içiyo sana ne oluyo orda içenler rezillik de terbiyesizlik yapmaz

Yorum Yaz