ALAPLI HABERLERİ

HABERAL ALAPLI’DA İNCELEME YAPTI

8 Haziran 2014
572 kez görüntülendi

HABERAL ALAPLI’DA İNCELEME YAPTI

Zonguldak Milletvekili Prof.Dr. Mehmet Haberal, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’i ziyaret ederek, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi alıp, yaşanan sel felaketiyle ilgili “geçmiş olsun” temennisinde bulundu.

Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, Alaplı Belediyesi’ni ziyaretinde, Belediye Başkanı Nuri Tekin’den belediyenin hem genel, hem de yaşanan sel felaketindeki çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Alaplı’da şiddetli yağmurun ardından büyük bir sel felaketi ve su baskınları yaşandığını belirten Belediye Başkanı Nuri Tekin, sel ve su baskınlarından Alaplı’nın ve belediyenin en az zararı görmesi için belediyenin tüm ekipmanlarıyla birlikte 24 saat olağanüstü bir çalışma yaptıklarını belirterek, “Göreve geldiğimizden itibaren gösterdiğimiz ciddi ve disiplinli çalışmayı sel ve su baskınlarıyla mücadelede de gösterdik. Tüm belediye ekiplerimiz, iş makineleri ve tüm araç gereçlerle birlikte can siparene bir çalışma gösterdiler. Her türlü önlemi almaya çalıştık. Sadece belediye sınırlarımıza değil, belediye sınırlarımız dışına da müdahale ettik. Karayollarına da yardımcı olduk, İl Özel İdaresi’ne de yardımcı olduk. 47 vatandaşımızı su baskını yaşanan noktalarda mahsur kalmaktan kurtardık. Can ve mal kaybını önlemek için ekiplerimiz gerçekten takdire şayan bir çalışma gösterdiler. Bu vesileyle ben buradan tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum. “ dedi.

Yapılan bu çalışmaya rağmen, maddi hasarın büyük olduğunu belirten Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Henüz kesin hasar tespiti yapmadık. Hasar tespitiyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Su depolarımızda, şantiyelerimizde, kanalizasyon ve yağmur suyu altyapımızçda, yollarımızda, işyerlerimizde, terfi istasyonlarımızda büyük hasarlar var. “ dedi.

Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal da, geçmiş olsun temennisinde bulunarak, “Bu konuda bizler de sizlere elimizden gelen desteği vereceğiz. Can kaybımızın olmaması tesellimiz. Mal kaybımız bir şekilde telafi edilir. “ dedi.

Prof. Dr. Mehmet Haberal, ilçe merkezine giriş yolu açılması istenen bölünmüş karayolunda da incelemelerde bulundu. Alaplı giriş yolunun mutlaka açılması gerektiğini yineleyen Prof.Dr. Mehmet Haberal, “Bu konuda biz de Ankara’da girişimlerimizi sürdüreceğiz. Alaplı bu talebinde haklı. “ dedi.

24 saat halkın hizmetinde olmayı genel prensip olarak benimsediklerini hatırlatan Haberal, “ Biz her zaman aynı şeyi söylüyoruz. Biz, milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, parti yöneticilerimizle hiçbir siyasi ayrım yapmadan 24 saat halkın hizmetinde olacağız. “ dedi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’in göreve başladığı günden bu yana olan 2 aylık çalışmasını büyük bir memnuniyetle ve takdirle karşıladığını belirten Milletvekili Haberal, “Sayın Belediye Başkanımız, gerçekten iyi çalışıyor. Biz de bu kendisine elimizden gelen desteği vereceğiz. “ dedi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin de, Prof. Dr. Mehmet Haberal’a desteğinden ve ilgisinden dolayı teşekkür ederek, “Sizlerin de desteğiyle, halkımızla olan bütünlüğümüzü devam ettirerek, inşallah ilçemize hak ettiği hizmetleri kazandıracağız. Bu konuda azimli ve kararlıyız. “ dedi.

Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, su baskınına uğrayan Kavukmkavla mevkiindeki Canlı Alabalık tesislerini ziyaret ederek, işletme sahibi Ali Çalışkan’a geçmiş olsun temennisinde bulundu. İşletme sahibi Çalışkan, Milletvekili Haberal’dan Kavukkavla deresinin sel ve su baskınlarına karşı ıslah edilmesi için yardımcı olması talebinde bulundu. Haberal da, Ankara’da bu konuda gerekli girişimlerde bulunacağını söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz