ALAPLI HABERLERİ

HABERAL PARKI ÇOK BEĞENDİ

13 Ağustos 2013
604 kez görüntülendi

HABERAL PARKI ÇOK BEĞENDİ

Cem Sürmeneli

Ergenekon davasında 4 yıl 3 ay 19 gün tutuklu kalan ve tahliye olan Haberal, Alaplı’ya ilk defa geldiğini ve çok beğendiğini söyledi.

İlk beğendiği yer ise, Çimenoğlunu özene bösene yaptığı dolgu sahasındaki park alanı oldu. Partililer ve vatandaşlara bir araya geleceği Belediye çay bahçesine dolgu sahasındaki yeni park alanından giriş yapan Haberal, park alanından çay bahçesine yürüyüşü sırasında CHP Alaplı Belediye Başkan aday,adayı Nuri Tekine dönerek, “Gerçekten çok güzel bir yermiş burası” demesi ve Tekinin’de nasip olursa gerisini biz yapacağız.” sözleri ziyarette aklımda kalan bir bölümdü.

Haberalın Alaplı ya gelişini duyan partili partisiz herkes çay bahçesine koştu. Ak Partilisi, MHP’lisi Demokrat Partilisi herkes oradaydı. Bir kerede olsa Haberalı görmek isteyen vatandaşlar Haberal’ı bağrına bastı. Özelikle Demokrat partililer tam kadro orada olması ve Haberal ile tokalaşmak için yarışmaları benim dikkat çeken detaylardan bir tanesiydi.

Haberal’ın cezaevinden tahliye olması CHP bir hareketlilik getirmiş görünüyor. Önümüzdeki yerel seçimlerde Haberal’ın Zonguldak’ta partinin oylarını artıracağını düşünüyorum. Özelikle Alaplı’da Belediye Başkanlığına aday olan Nuri Tekin’nin en büyük destekçisi olacaktır. Haberalın Tekin ile seçimlerde birlikte gezmesi, dolaşması bile Tekin alacağı oylara etkisi olacağına inanıyorum.

Uzun lafın kısası…

Yarım saatte olsa Haberal Alaplı’ya geldi. Bundan sonraki süreçte de sık, sık ilçeye geleceğini düşünüyorum. İnşallah Haberal Alaplı’da uzun yıllar hatırlanması için İlçemize kalıcı bir şeylerde bırakır.

YAZIK DEVLETİN PARASINA

Geçtiğimiz günlerde internette bir haber görünce içim cız etti. Afyonkarahisar’da daha önce bataklık olan ve kötü kokusuyla görünümünden dolayı halk arasında “Kokarçay” diye bilinen Akarçay, yaklaşık 45 milyon lira harcanarak modern bir görünüme kavuşturulmuş çevresine de mesire ve yürüyüş alanları yapılmış ayrıca tekne turları düzenlenmeye başlanmış. Bu haberi okuyunca neden bizim Alaplı çayı da bu hale getirilmiyor diye hayıflanmaya başladım. Alaplı çayında şu anda DSİ araçları temizleme çalışması yapıyor.

Ancak bir kepçe bir kamyonla olacak iş değil bu…

Yazık devletin parasına..

Bu tür işler devlet ihale yoluyla yaptırsa bana göre hem zamandan kazanılmış olur hemde devletin kazasından çıkacak para daha az olur düşüncesindeyim.

Alaplı çayı böyle giderse temizlenmesi 10 sene bulur gibi geliyor.

Yorumlar

  1. arıf akgün dedi ki:

    alaplının alaplı çayına bakarak oturacak vaktı yok

Yorum Yaz