ALAPLI HABERLERİ

HABERAL’A ALAPLI’DA BÜYÜK İLGİ

10 Ağustos 2013
984 kez görüntülendi

HABERAL’A ALAPLI’DA BÜYÜK İLGİ

Ergenekon davasında tahliye edilen CHP Zonguldak Milletvekili Haberal, Alaplı’da partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Haberal, beraberinde CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk ve CHP Alaplı Belediye Başkan aday adayı Nuri Tekin ile Alaplı ilçesindeki bir çay bahçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek konuşma yaptı.

Halkın arasında alnı açık yürüyebilirse kendisini mutlu addedileceğini ifade eden Haberal, “Sizin karşınıza bir suçu nedeniyle cezaya çarptırılmış kişi olarak bulunmuyorum. Suçunu bilmeden, buna rağmen bilmediği suçun da bedelini ödeyerek karşınızda bulunuyorum” diye konuştu.Hukuk devleti olmanın önemine değinen ve insanlar için en önemli şeyin özgürlük ve adalete güven olduğunu vurgulayan Mehmet Haberal, şunları kaydetti:
“Dünyada iki meslek var ki bunlar doğrudan insan hayatıyla meşguldür. Bunlardan birisi hekimler diğeri de hakimlerdir. Hakimlerin görevi, karşılarına gelen kişinin eğer suçu varsa en kısa zamanda değerlendirip cezası varsa kendisine verip topluma kazandırmaktır. Toplumdan tecrit etmek değildir. Maalesef bugün hapishane ya da cezaevinde insanlar tamamen tecrit ediliyor. Bu olmamalı.”

“Darbeleri yaşadım”

CHP Milletvekili Haberal, bütün darbeleri yaşadığına işaret ederek, şöyle devam etti.
“1960 ihtilalinde lise son sınıf öğrencisiydim. 22 Şubat ve 21 Mayıs teşebbüslerinde tıp fakültesinde öğrenciydim. 1971 olaylarında üniversitede öğretim üyesiydim. O dönemlerin önünü de arkasını da yaşadım. Antidemokratik olaylar nedeniyle üniversitede grup kurdum. Yasaklı liderleri getirttim konuşturdum. Ülkemizde demokrasinin yeniden tesis edilmesi için 1300 kişinin imzaladığı Aydınlar dilekçesine imza atan ilk 50 kişinin arasındayım. O nedenle üniversitemden ceza alan, 6 yıl profesörlük kadrosu verilmeyen kişiyim. ‘Darbe mağduru filan’ diyorlar ya, işte darbe, bir mağduriyet varsa düşünmek lazım takdiri milletimiz veriyor.”
Konuşmasının ardından Ereğli’ye geçen CHP Milletvekili Haberal, belediye binası önünde düzenlenen mitingte vatandaşlara hitap etti.

Haber: Foto: Cem Sürmeneli

ALBUM ADI PROF. MEHMET HABERAL ALAPLI’DA, Fotograf Mustafa Kanca on 8/10/2013 (100 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz