ALAPLI HABERLERİ

HASANLI KÖYÜ MUHTARI 1 YILLIK ÇALIŞMALARINI ANLATTI

4 Nisan 2015
832 kez görüntülendi

HASANLI KÖYÜ MUHTARI 1 YILLIK ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Alaplı İlçesi Hasanlı Köyü Muhtarı Recep Tufan, 1 yılda Devlet Köylü işbirliği ile güzel hizmetler yaptıklarını söyledi.

 

Tufan,  yaptığı açıklamada, Geçen bir yılda, aciliyet sırasını gözetmek suretiyle en nitelikli hizmetleri vatandaşlarla sunmanın gayreti içinde olduklarını söyledi. Devletin verdiği desteklerden en iyi şekilde faydalanmaya çalıştıklarını ifade eden Tufan, Mahallelerimizde ağaç olan Elektrik direklerinin tamamını demir direklerle değiştirerek şebeke hattını yeniledik. Su hattımızı yenileyerek 9 kilometreden yeni bir su şebekesi hattı açarak Devletimizin verdiği boruları köylümüzle birlikte döşedik. Mezarlık yolarımız parke döşeme çalışmalarımız başladı devam ediyor. Ayrıca yağmur su kanalları ve 10 metre uzunluğunda,5 metre genişliğinde cömert deresi üzerinde köprü çalışmamız başladı. Yol kenarına istinat duvarı, virajlara korkuluk yapılması için keşif çakışmaları yapıldı. Şadırvan yapım çalışmalarım devam ediyor. Köy mezarlığımıza 300 adet fidan dikimi yaparak mezar taşlarını temizleme kampanyası başlattık. Her vatandaşımız kendi yakınlarını mezar taşlarını yıkayarak temizliyor. Yaptığımız daha birçok hizmet var. Burada Devletimizin ve köylümüzün desteği ile bu çalışmalar oldu. Emeği gecen herkese teşekkür ediyorum.” Diye konuştu. sunmanın gayreti içinde olduklarını söyledi. Devletin verdiği desteklerden en iyi şekilde faydalanmaya çalıştıklarını ifade eden Tufan, Mahallelerimizde ağaç olan Elektrik direklerinin tamamını demir direklerle değiştirerek şebeke hattını yeniledik. Su hattımızı yenileyerek 9 kilometreden yeni bir su şebekesi hattı açarak Devletimizin verdiği boruları köylümüzle birlikte döşedik. Mezarlık yolarımız parke döşeme çalışmalarımız başladı devam ediyor. Ayrıca yağmur su kanalları ve 10 metre uzunluğunda,5 metre genişliğinde cömert deresi üzerinde köprü çalışmamız başladı. Yol kenarına istinat duvarı, virajlara korkuluk yapılması için keşif çakışmaları yapıldı. Şadırvan yapım çalışmalarım devam ediyor. Köy mezarlığımıza 300 adet fidan dikimi yaparak mezar taşlarını temizleme kampanyası başlattık. Her vatandaşımız kendi yakınlarını mezar taşlarını yıkayarak temizliyor. Yaptığımız daha birçok hizmet var. Burada Devletimizin ve köylümüzün desteği ile bu çalışmalar oldu. Emeği gecen herkese teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

hasanlı m

Yorumlar

  1. Ertan Öztürk dedi ki:

    YAPTIKLARI GÜZEL ÇALİŞMALARINDAN DOLAYI BAŞTA MUHTARIMIZ RECEP TUFAN OLMAK ÜZERE İHTİYAR HEYETİNE VE KÖYÜMÜZÜN GÜZEL İNSANLARINA TEŞEKKÜR EDERİM.

Yorum Yaz