ALAPLI HABERLERİ

HASANLI KÖYÜ MUHTARI DEĞERLENDİRME YAPTI

13 Mayıs 2014
1.064 kez görüntülendi

HASANLI KÖYÜ MUHTARI DEĞERLENDİRME YAPTI

Alaplı ilçesi Hasanlı köyü Muhtar’ı Recep Tufan 30,Mart yerel seçimlerinde seçildiği bir aylık muhtarlık görevi ile ilgili yaptığı ve yapacağı çalışmalar ile ilgili açıklama yaptı.

 

30,Mart 2014 Pazar günü yapılan Yerel yönetimler Köy muhtarlığı seçimlerinde aday olduğum Hasanlı köyü muhtarlığına seçildim.

Muhtar seçildiğim bir aylık dönem içerisinde yaptığım faaliyetler  ile ilgili çalışmalarımzı kamu oyuna ve köy halkıma bilgi vermek açısından yapabildiğimiz faaliyetler.

1-      51,Yıl Sonra köyümüze Muhtarlığı,muhtarlık mührünü almak şahsıma nasip olduğu için çok mutluyum,Şahsıma Oy veren,vermiyen tüm hasanlı köyü seçmenlerime teşekkür ediyorum,en samimi duygularımla kucaklıyorum.

2-Köyümüzün ayrılmasında,müstakil muhtarlık olmasında emeği geçen başta Sayın Valimize,Sayın Kaymakamımıza,Ak Parti İl genel meclisi Üyelerine,özellikle  unutulmayacak emeği ve büyük gayretleri olan,Sayın Kaymakamımıza, Sayın temel Uslu’ya şahsım,ihtiyar heyeti arkadaşlarım ve köyüm adına şükranlarımı sunuyorum.

3- YAPTIĞIMIZ ve YAPACAĞIMIZ ÖNCELİK VE İVEDİLİKLE  YAPILMASINI İSTEDİĞİMİZ İŞLER.

a)      Köyümüzün Yaz  aylarında nüfusunun  mevcut nüfusumuza göre 3,kat artması nedeniyle ve kuraklık olması dolayısıyla aşırı susuzluk çekerek,kerbelaya dönüşen köyümüzün kalıcı su sorununu Çözmek, Kantar deresinden Elektrikli Su motoru ile Su basmak için Yazılı olarak Alaplı Kaymakamlığına müracatımızı yaparak keşfini istedik.

b)      Nüsretli Mahallemiz ile Canbazlı köyü arasındaki dik rampa olan Kaya yoluna 200,metre Beton Yol yapımı,diğer kalan 800,metrelik kısmına asfalt yapımı için Alaplı Kaymakamlığımıza yazılı müracaatımızı yaparak keşfini istedik.

c)       Hasanlı köyü merkez Dede yanı ile Dereköy köprüsü arasındaki 800,metelik yolumuzun betondan yağmur suyu kanal yapımı için yazılı müracaatımızı yaparak keşfini istedik.

d)      Hasanlı merkez Kabristanlığının, kenarında iki bölümden oluşan yolun Kilit parke ile yapımı için yazılı müracaatımızı yaparak keşfini istedik.

e)      Nüsretli mahallemiz ile Yeniköy arasında 1994,yılında yapılan, 1,kilometrelik yolun halen çakıllama dahi yapılmadığını,söz konusu yolun çakıllanması için yazılı müracaatımızı yaptık.

f)       Nüsretli Mahallemizin Hasanlı merkez ile Nüsretli arasındaki yolun Su akarı,Yalancı deresi arsında betondan yağmur suyu kanal yapımı,Nüsretli mahallesi Necati uyarın evi ile Küçükkaymaz arasındaki yolun  oluk mevkiine kadar betondan yağmur suyu kanal yapımı için yazılı müracaatımzı yaptık.

g)      Hasanlı merkez köy girişi Dedeyanı mevkiinde Toprak kaymasını önlemek için istinad duvarı yapımı için yazılı müracaatımız yaparak keşfini istedik.

h)      Hasanlı merkez köyü girişi Dedeyanı Ölüm virajına Korkuluk olarak betondan istinad duvarı yapımı için yazılı müracatımızı yaparak keşfini istedik.

i)

YAPTIĞIMIZ İŞLER.

a)      Hasanlı Köyü merkez Ana Su deposunu temizleyerek Alaplı Kaymakamlığımıza yazılı müracatımzı yaparak temizlenen Su depomuzu dezenfekte yaptırdık, temizlikten sonra suyun analizi için Su numunesi aldırdık.

b)      Nüsretli Mahallemizin 2,Adet Su deposunu temizleterek,Su basma deposunun zeminine temizleme vanası koydurduk,Depoları dezenfekte ettirdik.Su çıkarından ve depodan su analizi için numune aldırdık.

c)       NOT.Hasanlı merkez ve Nüsretli mahallemizin su depolarının dezenfekte edilmesinde ve Nüsretli mahallemizden ilk defa su analizi için numune alınmasında yazılı müracatımızı değerlendiren,ilçe sağlık gurubuna  söz konusu hizmetlerin yapılmasında emir ve musaadeyi veren Sayın Kaymakamımıza  köyüm adına  Teşekkür ederim.

d)      Hasanlı köyü merkez mahallemizin yağmur suyu kanallarını temizledik,çevre temizliği yaptık,köy olarak imece usulü yaptığımız çalışma festival havasında yapılarak köy fırınını yakıp fırında tavuk pişirerek toplu yemek yiyip festival havası yaşadık.

e)      Nüsretli mahallemizin kabristanlığını temizledik,Yağmur suyu kanallarını temizleyeceğiz.

Hasanlı köyü muhtarlığı olarak bir aylık yaptığımız ve yapmayı planladığımız işlerle ilgili bilgilendirmemiz bundan ibarettir.

Muhtarlık olarak siz değerli basın mensupları ile aylık faaliyetlerimizi paylaşmayı,kamu oyunu ve halkımızı bilgilendirme hususunda  basın olarak yardımcı olmanız bizlere güç katacaktır işlerimizin daha verimli ve hızlı yürümesine katkı sağlıyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Hasanlı köyü halkıma,siz değerli basın mensuplarına,bizlere hizmetin gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.

DSC00052

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz