ALAPLI HABERLERİ

HASTANEYE ÇOCUK ODASI KAZANDIRDILAR

27 Mayıs 2014
668 kez görüntülendi

HASTANEYE ÇOCUK  ODASI  KAZANDIRDILAR

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi (EEF) Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri topluma Hizmet Dersi kapsamında Alaplı Devlet Hastanesi’nin çocuk yatan servisinde ki bir odayı hastaneye gelen çocukların eğlenceli vakit geçirebilecekleri hale getirdi.


EEF Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri Hacer Malak ile Fatma Subaşı Alaplı Devlet Hastanesi’nde yapımını tamamladıkları çocuk odasını hizmete açtı. Çocuk odası Projesi kapsamında kurumlar ve esnaflardan yardım toplayan öğrenciler, boya badana işleri tamamladıktan sonra eşyaları da alarak odaya yerleştirdiler.

Odanın açılışında konuşan öğretmen adayı Hacer Malak, daha önce Ereğli ve Alaplı’da başka öğrenciler tarafından yapılan projeyi Alaplı’da hayata geçirmekten dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti. Malak konuşmasında “”Biz Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Okul öncesi Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencileriyiz. Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında bir proje gerçekleştirmemiz gerekiyordu. Bizde bizden önceki arkadaşlarımızın Ereğli ve Akçakoca da yapmış olduğu bu projeyi Alaplı’ya taşımak istedik. Başlangıçta amacımız bu projenin devamını sağlayabilmekti. Ancak hastane yönetimiyle görüşmeye geldiğimizde kolunda serumuyla gezen bir çocuk hasta gördük. Bunu gördükten sonra ise projemizi daha içten ve en iyi şekilde gerçekleştirebilmek için canla başla çalıştık. Artık projemizin amacı, çocukların tedavi gördükleri süreç boyunca hem eğitim alabilmelerini sağlamak hem de çektikleri acıları birazda olsa azaltarak ailelerin üzerindeki yükü hafifletebilmek oldu. Odayı ayarladıktan sonra projemizin de gereği olan maddi desteği sağlamamız gerekiyordu.

Bunun için Alaplı Kaymakamlığı, Alaplı Belediyesi, Alaplı esnafı ile görüşmeler yaptık. Bu görüşmeler sonucunda olumlu sonuçlar alarak odamızın tüm ihtiyaçlarını karşıladık. Her esnaf kendi bünyesine uygun olarak bu projeye elinden geldiği kadar destek sağladı. Alaplı halkını içten desteğini gördükten sonra başta da isteğimiz olan televizyonu da projemize ekledik. Böylece hem çocukların eğitim alması kolaylaşacağı hem de ailelerin hastalıklar hakkında bilinçlendirilebileceği bir oda hazırlamış olduk. Bu projenin hem Alaplı halkına hem de bir öğretmen adayı bizlere çok büyük katkılar sağladığını düşünüyoruz. Bir insan olarak topluma yararlı bir birey olabilmenin tadına vardık. Bize bunu sağlayan öncelikle okulumuza, hocalarımıza, Alaplı ve Ereğli halkına içtenlikle teşekkür ediyoruz. Konuşmamızı sonlandırmadan önce Alaplı Kaymakamı Sayın Yıldıray Malğaç’a, sayın belediye başkanımız Nuri Tekin’e, Nursev hanıma, Alaplı eczaneciler birliğine, Alaplı esnaflarına teşekkür ediyoruz” dedi.

aday

 

adayy

 

adayyy

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz