ALAPLI HABERLERİ

HAYIR ÇARŞISI DEV ÇADIRDA AÇILDI

6 Haziran 2013
779 kez görüntülendi

HAYIR ÇARŞISI DEV ÇADIRDA AÇILDI

Alaplı’da tahsil çağındaki öğrencilere yardım için dev çadırda kermes açıldı.

Alaplı Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneğince ilçedeki tahsil çağındaki talebelere yönelik yardım kermesi düzenlendi. Kermesin gelirleri A.Doğancılar kız Kuran kursu ve Çamlıca Yurdunda kalan öğrencilere harcanacak.

Kermes  Alaplı güreş sahasına kurulan dev çadırda açıldı. Açılış öncesi derneğin Düzce’den getirdiği mehteran eşliğinde şehir merkezinde yürüyüş yapıldı..Kermesin açılışına Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Ormanlı Belediye başkanı Yaşar Sever,Alaplı MYO Müdürü Rıfkı Henden, Sivil toplum örgütleri başkanları , Daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri ,dernek yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Alaplı güreş sahasında Düzce Belediyesi Mehteran takımı davetlilere mehteran gösterisi sundu.

Kermes ile ilgili bilgiler veren Alaplı Çamlıca Öğrenci Yurdu Müdürü Ahmet Zahid Ünal , amaçlarının ilçede tahsil çağındaki ve ihtiyaç sahibi talebelere katkıda bulunmak olduğunu söyledi. Kermes’e destek veren herkese teşekkür ettiklerini belirten Ünal, “Alaplı Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği olarak ilçemizde tahsil çağında olan ihtiyaç sahibi talebelere yardım kermesi düzenledik. Amacımız talebelerin ihtiyaçlarını karşılamaktır. Kermesimiz her yıl Haziran ayının ilk haftasında yapılmaktadır. 10 gün sürmektedir. Biz  kermesimizi geçen yıl  yer darlığından yiyecek, mobilya ve çeyiz reyonları diye üç ayrı yerde açmıştık.. Bu yıl gördüğünüz gibi dev bir çadırda hepsini bir arada açtık.

Bu yıl ilk defa ilçemize  deve getirdik. Bu deveyi kermesimizde kesip gelen misafirlere deve etinden döner ikram edeceğiz.

Derneğimiz 1985 yılında bu yana Alaplı ilçesinde hizmet vermektedir. Düzenlediğimiz kermese Alaplı halkımız büyük destek vermektedir. Ben bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum

Ünal, “Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılama adına açılışı gerçekleştirilen kermeste A’den Z’ye bütün her şeyi bulmak mümkün. Çok cazip fiyatlarla kaliteli ve markalı ürünlerin sergilendiği kermeste; giyim, yiyecek, çeyizlik eşya, el iş, ayakkabı çeşitleri, çantalar, koltuk takımları, mobilya eşyaları, ev hanımlarının hazırlamış oldukları lezzetler bir evde bulunması gereken her şey çok cazip fiyatlarla oldukça ilgi görüyor.” dedi.

Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç da yaptığı konuşmada  Bu dernekler bize yardım yolunu açan birer vesiledir. Bizleri davet ediyorlar. İnsani görevimizi yerine getirmemiz için faaliyette bulunuyorlar. Bizlere de onlara destek olmak bu amaçla da  yardımda bulunmak görevi düşer. Ben destek olan yardımda bulunan herkese sonsuz teşekkür ediyorum dedi.

Açılış konuşmalarından sonra yapılan duanın ardından kermesin açılış kurdelesini Alaplı kaymakamı Yıldıray Mağaç , Belediye başkanı Çimenoğlu, Ormanlı Belediye Başkanı Sever,Çamlıca Öğrenci Yurdu Müdürü A. Zahid Ünal hayırlı olması dilekleriyle birlikte kesti.

ALBUM ADI HAYIR ÇARŞISI KERMESİ AÇILIŞI, Fotograf Mustafa Kanca on 6/05/2013 (90 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


Yorumlar

  1. Ahmet zahid ünal dedi ki:

    kermesimize gosterdiginiz alakaya cok tesekkur ederiz sayin alaplili hayirsever halkimiz.10 gun boyunca ziyaretlerinizi bekliyoruz.bu hayir carsisinda bizleri yalniz birakmadiniz.birakmayiniz.herkese saygilar sunarim.

Yorum Yaz