ALAPLI HABERLERİ

HİBE DESTEĞİ 30 BİN TL ALACAKLAR

28 Haziran 2016
1.072 kez görüntülendi

HİBE DESTEĞİ 30 BİN TL ALACAKLAR

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından genç çiftçilerin 30 bin liraya kadar hibe alabileceği destek programı için Alaplı’da 24  projeye onay verildi.

Alaplı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Rafet Yılmaz, genç çiftçilere 30 bin liraya kadar hibe desteği sağlayacak program kapsamında Alaplı’da 129 proje başvurusunun hibe almaya hak kazandığını söyledi. Yılmaz, genç çiftçi projelerinin desteklenmesi ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada şöyle dedi:

“Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında, Vali Yardımcısı başkanlığında oluşturulan Genç Çiftçi Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirildi. Şehit, gazi, engelli, kadın ve eğitimli genç çiftçilerimize pozitif ayrımcılığın yapıldığı bu değerlendirmeler neticesinde 129 çiftçimiz, hibe almaya hak kazandı. Bu 129 projenin; Yapılan değerlendirme sonucunda 9 arıcılık,10 besicilik, 3 süt ineği, 1 sera, 1 keçi yetiştiriciliği olmak üzere toplam 24 proje onaylanarak 30 bin lira hibe desteği almaya hak kazandı. Proje sahiplerimiz konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi İl ve İlçe Müdürlüklerimizdeki Genç Çiftçi Proje Yürütme Birimlerinden ya da kurumumuz internet sitesinden alabileceklerdir.”

rafet yılmaz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz