ALAPLI HABERLERİ

HÜSEYİN UYSAL MAZBATASINI ALDI

7 Nisan 2014
775 kez görüntülendi

HÜSEYİN UYSAL MAZBATASINI ALDI

Kdz.Ereğli Belediye Başkanlığını kazanan Ak Parti adayı Hüseyin Uysal, İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı.

Candan: Verdiğimiz sözlerin arkasındayız, biz buraya kavga etmeye gelmedik, biz buraya iş yapmaya geldik, kimsenin ekmeği ile oynamaya da gelmedik. Biz buraya evlere ekmek, aş getirsin diye geldik. Elimizden geleni yapacağız.

 

Ulupınar: Yıllarca sevgi, barış, dostluk diyerek kavga edildi. Artık kardeşlik olacak ve kardeşlik kazanacak. Kavga sokağa yansımayacak. Yetiş doktor Ereğli ölüyor dediniz doktor geldi bir tane operatör bir de profesör var sırtınız yere gelmez, inşallah başınız ağrımaz.

 

Uysal: Çok fazla laf üretmeyeceğim süslü laflar söylemek güzel ama karın doyurmuyor. Beni halkım affetsin bugünden sonra süslü laflar yerine hizmet var, çalışmak var. 24 Saat 365 gün çalışmak var. Benim için artık bayram seyran yok. Bizler hiç kimseyi ötekileştirmeden ayrıştırmadan Ereğli halkına hizmet etmek için geldik.

 

 

30 Mart Yerel Seçimlerinde Ereğli Belediye Başkanlığını kazanan Uysal, Ereğli Adliyesine gitti. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Mert Gümüşay’dan mazbatasını alan Uysal, daha sonra belediye önünde düzenlenen törene katıldı.

 

MEŞALELİ KONFETİLİ KARŞILAMA

Konfeti ve meşalelerle Adliye önünden Ereğli Belediyesi’ne gelen Uysal ve milletvekilleri kalabalığın yoğun ilgisini gördü. Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, daha güzel bir Ereğli için elbirliği ile çalışacaklarını belirterek seçim süresi boyunca emeği geçenlere teşekkür etti.

 

“EREĞLİ’NİN SIRTI YERE GELMEZ”

“Zaferiniz hayırlı olsun” diyerek sözlerine başlayan Ak Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, “Buraya geldiğim zaman dokuzuncu seçimine girmiş bir kardeşiniz olarak sonucu tahmin ediyordum, tarih yazdınız. Biz hizmet etmek için elimizden geleni yapacağız. Burada vatandaşlarımızın hizmete susamış olduğunu görüyorum. Yıllarca sevgi, barış, dostluk diyerek kavga edildi. Artık kardeşlik olacak ve kardeşlik kazanacak. Kavga sokağa yansımayacak. Yetiş doktor Ereğli ölüyor dediniz doktor geldi bir tane operatör bir de profesör var sırtınız yere gelmez, inşallah başınız ağrımaz. Hocamızın bütün taahhütlerinin arkasındayız bunları hayata geçireceğiz, gece gündüz çalışacağız” dedi.

 

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ”

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan da seçim süresi boyunca verdikleri sözlerin sonuna kadar arkasında olduklarını kentin kavga ile değil hizmetler ile anılmaya başlayacağını belirterek şunları söyledi: “Benim elimden 2011 senesinde tuttunuz tarih yazdınız Allah hepinizden razı olsun. 2014 tarihinde karşınıza çıktık Hüseyin Uysal ile birlikte yine elimizden tuttunuz Allah razı olsun. Ne kadar teşekkür etsek azdır, ne kadar hizmet etsek o kadar azdır. Sizlerin içerisinden çıkmış evlatlarınız olarak sizleri mahçup etmemek için gece gündüz çalışacağız. Her birinize layık olmak için her türlü gayreti sarf edeceğiz. Verdiğimiz sözlerin arkasındayız, biz buraya kavga etmeye gelmedik, biz buraya iş yapmaya geldik, kimsenin ekmeği ile oynamaya da gelmedik. Biz buraya evlere ekmek, aş getirsin diye geldik. Elimizden geleni yapacağız bu sözümüz. Halkımız her türlü tehdide rağmen dik durdu biz bu duruşa çalışacağız”

 

“DAİMA MİLLET DAİMA HİZMET”

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da yaptığı açıklamada, zorlu bir seçim sürecinin ardından Ereğli halkının iradesiyle başkanlığa seçildiğini belirterek, “Verdiğimiz sözlerin arkasında duracağız. İnsanlarımızı yarı yolda bırakmayacağız. Biz daima millet daima hizmet dedik. Ereğli’de tarih yazdık çünkü kazandık. Tarihi kazananlar yazar. Ereğli’nin tüm halkı bizlerle beraber. Biz arkadaşlarımız ile birlikte gelecek nesillerde sorunları çözülmüş bir Ereğli vaadi ile karşınıza çıktık. Çok fazla laf üretmeyeceğim süslü laflar söylemek güzel ama karın doyurmuyor. Beni halkım affetsin bugünden sonra süslü laflar yerine hizmet var, çalışmak var. 24 Saat 365 gün çalışmak var. Benim için artık bayram seyran yok. Bizler hiç kimseyi ötekileştirmeden ayrıştırmadan Ereğli halkına hizmet etmek için geldik.” dedi.

 

İLK TALİMATI VERDİ

Kesilen kurban ve okunan duaların ardından Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, Özcan Ulupınar, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal kalabalığa karanfil dağıttı. Makamına oturan Uysal ilk olarak, Ören Mahallesi’nde bulunan zabıta kulübesinin kaldırılması için Zabıta’ya talimat verdi.

hüseyün uysal

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz