ALAPLI HABERLERİ

İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİ NAMAZLA DİRİLİŞ KONFERANSINA KATILDILAR

17 Kasım 2016
928 kez görüntülendi

İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİ NAMAZLA DİRİLİŞ KONFERANSINA KATILDILAR

Alaplı İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından  Namazla Diriliş Konferansı düzenlendi.

İlahiyatçı Ahmet Bulut’un konuşmacı olarak katıldığı ‘Namazla Diriliş’ konulu konferans, Alaplı İmam Hatip öğrencilerinin  yoğun ilgisine sahne oldu. Merkez İlk ve Orta okulu  Kültür salonundaki bu konferansa, katılım güzel oldu.

Alaplı İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği  organizasyonu ile düzenlenen konferansa;  Alaplı imam hatip lisesi öğretmen ve öğrenciler  ve  kent Konseyi Başkanı İsmail Korkut , Okul müdürü Dursun Adar, Alaplı Milli Eğitim müdürü Cevat Çevik katıldı.

Dernek Başkanı Ömer Odabaş’ın  açılış konuşması yaptı. Odabaş, dernek olarak  Islam’ın 5 şartından biri olan namazın çocuklara, gençlere ve tüm vatandaşlara önemini anlatmak amacıyla ‘ Namazla Diriliş” konulu konferans düzenlediklerini söyledi.. Daha sonra kürsüye gelen ilahiyatçı Ahmet Bulut, yaklaşık iki saat süren konuşmasında namazın dindeki önemine vurgu yaparak, ayet ve hadislerden alıntılarla keyif veren bir sunum yaptı.

Konferans sonunda yazar okuyucuları için kitaplarını imzaladı

2006 yılında gönüllüler tarafından kurulan ‘Namazla Diriliş Platformu’ konferanslarla, yazılı ve görsel yayıncılıkla, seminerlerle topluma namazın önemini anlatıyor ve insanları namaz kılmaya davet ediyor. İlahiyatçı Ahmet Bulut bu platformun önderliğini yapıyor.

namazla diriliş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz