ALAPLI HABERLERİ

İMAMDAN KAN BAĞIŞI İÇİN ÖRNEK KAMPANYA

25 Kasım 2012
633 kez görüntülendi

İMAMDAN KAN BAĞIŞI İÇİN ÖRNEK KAMPANYA

Alaplı Sanayi  Sitesi  esnafını tek tek dolaşarak kan bağışı kampanyasına destek isteyen imam-hatip, 40 kişinin kan vermesini sağladı.

Alaplı Sanayi Sitesi Camisi imam-hatibi Abdulcabbar Kalaycı, sanayi sitesinde düzenlenen kampanya kapsamında esnafları tek tek dolaşarak kan bağışı için destek istedi. Kan verecek esnafın isimlerini not eden Kalaycı, listesindeki 40 esnafın bugün kan vermelerini sağladı.

Kalaycı, yaptığı açıklamada, her yıl sanayi çarşısında düzenlenen kan bağışı kampanyası iki üç gün öncesi esnafları dolaştığını ve kan vereceklerin isimlerini not ettiğini söyledi. Kan vermenin hayat kurtardığını esnaflara anlattığını ifade eden Kalaycı, şöyle konuştu: “Sanayi sitesinde  her yıl Türk Kızılayı Alaplı Şubesi ile ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenliyoruz. Kampanyaya birkaç gün kala sanayi esnafımızı dolaşarak kan vermek isteyenlerin isimlerini not ediyorum.

Kan bağışı günü telefonla arayarak bağış yapabileceklerini söylüyorum. Bu kan bağışında da 40 esnafımızını ismi defterime not etmiştim. Bugün 40 kişiyi dörderli gruplar halinde her 20 dakikada bir arayarak kan bağış sıranız gelmiştir diyerek bilgi verdim. Hepside kan bağışında bulundu. Amacıma ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bundan sonraki yıllarda bu sayıyı arttırmak için çalışacağım. Gerekirse ilçedeki tüm esnafları dolaşmayı düşünüyorum.”‘

ALBUM ADI ALAPLI SANAYİ SİTESİNDE KAN BAĞIŞI, Fotograf Mustafa Kanca on 11/24/2012 (39 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


 

Yorumlar

  1. fatih dedi ki:

    Abdülcabbar hocamızı bu gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Allah razı olsun..

Yorum Yaz