ALAPLI HABERLERİ

İŞ MAKİNALARI TÖRENLE HİZMETE GİRDİ

22 Mayıs 2015
664 kez görüntülendi

İŞ MAKİNALARI TÖRENLE HİZMETE GİRDİ

Alaplı Belediyesi’nin yeni aldığı iş makineleri düzenlenen törenle Belediye’nin araç filosuna dahil edildi.

Yeni dönemde alınan iki adet yükleyici ve kazıyıcı iş makinesiyle bir adet çöp toplama aracının düzenlenen törenle belediyenin araç filosuna dahil edilmesinin ardından bugün de yeni alınan itfaiye aracı, kamyonet ve silindirin hizmete giriş töreni yapıldı.

Alaplı Merkez Camii önünde düzenlenen törene, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, milletvekili adayları, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileriyle kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Törende konuşan CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Alaplı Belediyesi’nin kısa sürede çok önemli hizmetler yapmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, “ Türkiye’de belediyecilik zor bir iştir. Belediyecilik kıt kaynaklarla hizmet bekleyen vatandaşlara, hizmet götürme işini başarabilmektir. Özellikle muhalefete mensup belediye başkanıysanız, bu hizmeti başarmak çok daha zorlaşır. Ancak, Alaplı’da mutlulukla görüyorum ki, 30 Mart 2014 seçimlerinde ipi göğüslemiş olan Belediye Başkanımız, çalışkanlığıyla ilçemize çok güzel hizmetler yapmış. 4 yıllık süre Belediye Başkanımız için hem kısa hem çok uzun. O kadar çok hizmet yapacak ki, o hizmetleri ben 4 yıla sığdıracağına inanıyorum. İnanıyorum ki Alaplı bu hizmetlerin tadını aldıktan sonra belediye başkanımıza devam diyecektir. Ziyaret ettiğik, gezdiğim yerler var. 14 aylık sürede bu kadar hizmeti, bu kadar yatırımı başarabilmiş belediye başkanı sayısı gerçekten azdır. Belediye Başkanımızı bu hizmetlerinden kutluyorum ve devam diyorum.” Dedi.

Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar da konuşmasında, Alaplı Belediyesi’nin ve Belediye Başkanı Nuri Tekin’in daha güzel hizmetler yapmasını temenni ettiğini belirterek, yeni alınan araçların ilçeye hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin de konuşmasında, göreve geldiklerinden bugüne kadar, ilçeye birçok hizmetler kazandırdıklarını belirterek, “Daha önce, iki adet kepçe ve temizlik aracının açılışını yapmıştık. Bugün de ilçemizin, bölgemizin ihtiyacı olan bir adet itfaiye aracıyla , bir adet kamyonet ve silindiri törenle hizmete alacağız. 30 Mart 2014’te göreve başladıktan sonra başladığımız hizmet yolculuğunda, ilçemize güzel şeyler katmaya devam ediyoruz. Araç filomuza 6 adet araç dahil ettik. Alaplı Belediyesi olarak bütün alanlarda çalışma hızımızı artırdık. İlçemizin her tarafında çalışma yapıyoruz. İhmal edilmiş yolları yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Sahilde güzel bir çalışma yapıyoruz. İnşallah iki ay sonra, insanlarımız Ereğli-Akçakoca sahillerine gitmek zorunda kalmayacak.

Bizlere destek verdiniz, biz de sizlerin rahat yaşaması için gece gündüz ekibimizle beraber çalışıyoruz. Alaplı Belediyesi 24 saat çalışıyor ve bundan sonra da çalışmaya devam edecek. “ dedi.

Konuşmaların ardından Müftü Mehmet Bektaş tarafından hayır duası okunarak, üç araç hizmete alındı.

Bu arada, vatandaşlara, nohutlu pilav ve ayran ikram edildi.

açılış

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz