ALAPLI HABERLERİ

İŞÇİLER YÜRÜYÜŞE GEÇTİ

22 Eylül 2014
541 kez görüntülendi

İŞÇİLER YÜRÜYÜŞE GEÇTİ

Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesinde özel maden ocağında çalışan maden işçileri, işten çıkartmalara tepki amacıyla Zonguldak’a doğru yürüyüşe geçti.

Kandilli beldesi Armutçuk mevkisindeki Hattat Holding’e bağlı özel maden ocağında çalışan 600’e yakın işçi sabahın erken saatlerinden itibaren eylem başlattı. İşçiler, TTK ile Hema arasındaki sorunların çözülüp işten çıkartmaların durdurulmasını istedi. GMİS Armutçuk Şubesi Başkanı İsa Mutlu, “Biz, yeni çıkan Torba Yasa’dan mutluyuz. Bizim sorunumuz TTK ile Hattat Holding arasında yaşanan sıkıntı, biz bu sorunun bir an önce çözülüp işten çıkartmaların durdurulmasını istiyoruz. İş barışı ve iş huzurunun bir an önce sağlanmasını istiyoruz” diye konuştu.

TTK’nın hazırladığı rapor doğrultusunda üretimi durdurulan Hema Holding’in işçi çıkartmaya başlaması ile birlikte işçiler tepkilerini dile getirdi. Şu ana kadar 28 işçinin işine son verildi. 300’e yakın işçi de Kandilli’den Zonguldak’a yaya olarak yola çıktı. Jandarmanın geniş güvenlik önlemi aldığı yürüyüşte, işçilerin Zonguldak Valiliği önüne gelerek eylemlerine yedi gün boyunca devam edecekleri öğrenildi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz