ALAPLI HABERLERİ

İŞSİZLİĞİ ÇÖZECEK DEV PROJE

24 Aralık 2013
629 kez görüntülendi

İŞSİZLİĞİ ÇÖZECEK DEV PROJE

CEM SÜRMENELİ -Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, Alaplı Islah Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Alaplı’da işsizliği çözebilecek en önemli projelerinden biri olduğunu bildirdi.

 

Ocak, yaptığı açıklamada, Alaplı Islah Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarını hızlandırdıklarını söyledi. Projeleri hazırladıklarını ilgili bakanlığa önümüzdeki günlerde teslim edeceklerini ifade eden Ocak, şöyle dedi:

“Alaplı Islah OSB Alaplı için çok önemli ve olmazsa olmaz projelerinden bir tanesidir. Bu bölge Alaplı’da işsizliği önlemek adına en öncelikli başlanması gereken projelerden bir tanesidir. Bu proje sayesinde istihdam artarak İlçemizin kalkınmasına katkı sağlayacaktır. Mevcut Dinarsu Akal İplik fabrikası Islah Organize Sanayi bölgesine büyük bir yatırım yapıyor. Buda gösteriyor ki o alanda alt yapının ne kadar düzgün olduğunu ve yatırımcı için önemli bir yer olduğunu göstermektedir. Biz bu bölgenin önünün acık olduğunu düşünüyoruz. İnşallah bu alanı ıslah OSB ilan ettikten sonra Zonguldak kalkınmada 3 bölge konumunda Düzce ise 4 bölge konumunda OSB alanları da yatırımlar 4 bölge konumuna girdiği için bu bölgede yatırımda 4 bölge statüsüne kavucak. Devletin 4. Bölgelerde nasıl desteği varsa bu bölgede yatırım yapan firmalarda desteği olacak.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz