ALAPLI HABERLERİ

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE M.AKİF ANILDI

12 Mart 2015
651 kez görüntülendi

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE M.AKİF ANILDI

Alaplı’da İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94.yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Alaplı Belediyesi Kültür Salonunda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Alaplı Çok Programlı Lisesi Okul Müdürü Rıfat Yiğit, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. yılında büyük şair Mehmet Akif Ersoy’u minnet ve rahmetle andıklarını söyledi.

Yiğit, İstiklal marşını anlamak için onun hangi şartlarda yazıldığının bilinmesi gerektiğini belirterek “Genç nesillerin iyi yetişmeleri, geleceğe güvenle bakabilmeleri millet hayatında yeni değerlerin ortaya çıkabilmeleri ve milli şuuru hayatta tutabilmek için bunların hatırlanması gerekir” dedi.

Törende, okullar arası düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim dallarında dereceye giren öğrencilere Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar,  Belediye Başkan vekili Emine Uysal, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Emre Balci MYO müdürü Rıfkı Henden, Milli eğitim müdürü İbrahim Şen, Mal Müdürü Adnan Çetin, İlçe Tarım Müdürü Rafet Yılmaz ve Özel idare müdürü Şaban Emiroğlu  tarafından ödülleri verildi.

Etkinlik öğrenciler tarafından hazırlanan oratoryo gösterisinin ardından sona erdi.

Yorumlar

  1. RIFAT YİĞİT dedi ki:

    İSTİKLAL MARŞIMIZIN 94. YILI
    İstiklal marşımızın kabulünün 94. yılı ve Mehmet Akif ERSOY’u anma programını Alaplı Belediyesi kültür merkezinde güzel bir etkinlikle gerçekleştirdik. Hazırlanmasında emeği geçen Müdür Başyardımcımız Süleyman Bayraktar’a Müdür Yardımcılarımız Gülten sözer’e, Mutlu Erdur’a, İlhan Usta’ya, Edebiyat öğretmenlerim Gonca Köklü’ye, Bünyamin Çakmaklı’a, Vural Gündüz’e, Fatme Eraslan’a, adını sayamadığım perde arkasındaki kahraman öğretmenlerim ve öğrencilerime katkılarından dolayı teşekkür ederim. Etkinliğe katılan başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere daire müdürlerime, velilerime ve konuklarımıza da şükranlarımızı sunarız.

Yorum Yaz