ALAPLI HABERLERİ

JANDARMADAN GÜVENLİĞİMİZ İÇİN ÜÇ PROJE

26 Ocak 2015
712 kez görüntülendi

JANDARMADAN GÜVENLİĞİMİZ İÇİN ÜÇ PROJE

Alaplı ilçesi Kaymakamlığı tarafından ilçede meydana gelen patpat kazalarının önüne geçebilmek amacıyla daire müdürleri ve köy  ve mahalle muhtarlarının katılımıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Alaplı ilçe Jandarma komutanlığı, dolandırıcılık, hırsızlık ve patpat kazalarının önlenmesi ile ilgili seminer verdi.

Seminerde sunum yapan İlçe Jandarma Bölük Komutanı yüzbaşı Emre Balcı, internet dolandırıcılığı ile ilgili Aldanmayın adlı birinci bölümde son zamanlarda  ülkemizde artış gösteren dolandırıcılık  konusunda ilimizde yaşayan vatandaşları bilgilendirmek amacı ile  proje hazırlandığını afiş ve broşürlerin dağıtımına başlandığını bilgilendirme toplantıları yapacaklarını söyledi.

Komşu güvenliği Projesi ile  Bananecilik düşüncesini kırarak  komşularımızın ve site güvenliğinin  artırılacağını, duyarlı vatandaşlarımızın şüpheli gördüğü kişi ve olayları 155 veya 156 hattına bildirmelerini istedi

Yerinde Kullan Örnek ol projesi ile ilçemizde kullanılan patpatların amacına uygun kullanılmasını istedi

Alaplı jandarma Komutanı Yüzbaşı Emre Balci, il genelinde son beş yılda meydana gelen yaşanan patpat kazalarına dikkat çekti.

Son 5 yılda meydana gelen patpat kazasında 12 kişinin öldüğünü ve 501 kişinin yaralandığını belirten Balci, “Zonguldak genelinde 9 bin 784 ‘pat pat’ var. Bu patpatlar asıl üretiminin amacı bahçe ve tarla işlerinde çapa makinesi olarak kullanılmasıdır. Ama maalesef bu araçlar yolcu taşınmasında da kullanılmakta, Bu tür araçların uygunluk belgeleri bulunmamasından dolayı trafik kuruluşlarınca tescil işleri de yapılmamakta. Karayollarına çıkarak yükümlülüklere uymayan kişilere 88 lira idari ceza kesilmektedir” dedi.
Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar da köylerde “pat-pat” denilen tarım araçlarını en çok çocukların kullandığına dikkat çekerek, “Patpatları maalesef daha çok çocuklar. Bunda büyüklerimizin çocukların patpat kullanımına müsaade etmemesine kadar, bizim bu konuya alakalı itina göstermemiz, bizim bu konuyu takip etmemiz çok daha ehemmiyetli, bu araçlar arkasına 4- 5 kişi alınarak yolcu taşınıyor ve kazalar meydana geliyor. Biz bu konuda cezai işlemlere devam edeceğiz. Bizim sizlerden ricamız bu araçları çocukların kullanmaması ve ulaşım aracı kullanılmaması noktasında vatandaşımızı bilinçlendirmenizdir “ diye konuştu.
Alaplı Kaymakamlık Toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Emre Balci, Alaplı Emniyet Müdürü Erkan Tektaş, daire müdürleri, Alaplı Şoförler Odası Başkanı Kemal Çam, köy ve mahalle  muhtarları katıldı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz