ALAPLI HABERLERİ

KADIN KOLLARINDAN MESAJ

5 Aralık 2012
510 kez görüntülendi

KADIN KOLLARINDAN MESAJ

Ak Parti Zonguldak İl Kadın Kolları Başkanı Havva Yılmaz, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 78. yılını kutladı.

Ak Parti Zonguldak İl Kadın Kolları Başkanı Havva Yılmaz mesaj yayınlayarak mesajında şöyle dedi.

Bu gün, 1934 yılında kadınlara dönemin koşullarına göre ileri boyutta önemli haklar sağlanmış olan, Türk kadınına milletvekili seçme ve seçilme halkının verilişinin 78. Yılını kutluyoruz.

Bugün geldiğimiz noktada kamuda, özel sektörde, ekonomide, siyasette karar alma mekanizmalarında yer alan kadın sayısı giderek artmışsa da bu sayı yeterli değildir. Şehrimizin, ülkemizin, dünyanın meselelerinin çözümünde temel yapı taşlarından biri olan siyasette erkekler kadar kadınların da yer alması gerekmektedir. Kadın duyarlılığını kaybetmeden,  yaşamın her alanında olduğu gibi siyasete de kadınlarımızın kattığı birçok olduğu gibi daha katacağı çok şey vardır.

Toplumun yarısını oluşturan kadınlarımızı siyasetin daha çok öznesi haline getirmek için daha çok kadınımızı siyaset arenasına davet ediyor, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 78. Yılını kutladığımız bu günde kadınlarımıza bu hakkı veren Atatürk’ü saygı ile anıyorum…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz