ALAPLI HABERLERİ

KAN BAĞIŞI GÖNÜLLÜSÜ İMAM

23 Kasım 2012
599 kez görüntülendi

KAN BAĞIŞI GÖNÜLLÜSÜ İMAM

Alaplı Sanayi Camisi imam hatibi Abdulcabbar Kalaycı, hafta sonu sanayi çarşısında düzenlenecek kan bağışı için esnaflardan tek,tek gezerek kan bağışında bulanacakları listeye yazıyor.

Kalaycı,  yaptığı açıklamada, her yıl sanayi sitesi esnafları işbirliği ile yılda iki defa kan bağışı kampanyası düzenlendiğini söyledi.

Kampanya öncesi sanayi sitesi  esnaflarını tek, tek gezerek kan verecekleri listeye yazdığını ifade eden Kalaycı, şunları söyledi;

“Kızılay Alaplı Şubesi ile Alaplı Sanayi çarşısı esnafı ortak her yıl kan bağışı kampanyası düzenliyor.  Ben kendimüç ayda bir gönüllü kan bağışında bulunuyorum.Cami cemaatine ve sanayı esnaflarımıza kan bağışının önemini anlatıyoruz.

Bizde sanayi camisi görevlisi olarak kan bağışına destek vermek amacıyla esnaflarımızı tek, tek gezerek kan bağışının önemini anlatıyoruz. Kan bağışında bulunmak isteyenleri de listeye yazarak kan bağışı günü kendilerini telefonla arayarak kan bağışının başladığını kan vermeye gelmelerini istiyoruz. Esnaflarımızda işlerini bırakarak kan vermeye koşuyor. Sanayi esnafımız bu konuda çok duyarlı kan vermenin ne kadar önemli olduğunu ve hayat kurtardığının bilincindiler”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz