ALAPLI HABERLERİ

KASIMLI İLKÖĞRETİM KURUMU KAYMAKAMI ZİYARET ETTİ

3 Nisan 2013
624 kez görüntülendi

KASIMLI  İLKÖĞRETİM KURUMU KAYMAKAMI ZİYARET ETTİ

Alaplı Kasımlı İlk ve Ortaokulu Müdürü Erdal Yılmaz ve öğretmenler, Kaymakam Yıldıray Malğaç’ı ziyaret etti.

Malğaç, makamında gerçekleşen ziyarette yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları çerçevesinde yılın kaliteli okulları kategorisinde, Türkiye’nin ilk 10 okulu arasına giren Kasımlı İlk ve Ortaokulu’nun, listedeki tek köy okulu olduğunu belirtti.

Okulun Türkiye 1.’si olacağına inandığını aktaran Malğaç, “Okulumuzu tebrik ediyorum. Her yıl aynı başarıyı göstererek çıtayı yükseltmek, çok önemli. Bu sonucun, öğrencilerin okul sonuçlarına yansıdığını biliyoruz. Takip ediyoruz. Bu başarı okul öğretmenleri, veliler ve öğrencilerle gelen bir başarıdır” diye konuştu.

Okul Müdürü Erdal Yılmaz ise, Türkiye genelinde en iyi 10 okul arasına girmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, bu sonucun bile bölge halkı için çok önemli olduğunu kaydetti.

Ziyarete, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Taşıran, Şube Müdürleri Hüseyin Uysal ve Salih Dirican ve öğrenciler katıldı.

 

BUGÜNE KADAR 224 OKUL VE KURUM ÖDÜLLENDİRİLDİ

2005 yılında, TKY çalışmalarında ortaya çıkan başarılı uygulamaların tanıtılması ve bu başarıyı gösteren okul ve kurumların ödüllendirilebilmesi için ‘MEB TKY Uygulamaları Ödül Yönergesi’ yayımlandı. Bu yıldan itibaren her yıl artarak geniş katılımlarla ‘eğitimde kalite’ ödülleri törenle sahiplerine verildi. Ayrıca bu tören programlarında, paylaşım toplantıları, stant kurulumları gibi iyi uygulamaların katılımcılarla paylaşılması ve bu şekilde yaygınlaşmanın sağlanması hedeflendi.

Bugüne kadar, ülke genelinde ödül sürecine 22 bin okul-kurum başvuruda bulundu ve bunlardan 224’ü ödüllendirildi.

2012-2013 eğitim öğretim yılında da il birincisi olarak okul-kurum kategorisinde 61, ekip kategorisinde 76 olmak üzere toplam 137 ödül başvuru raporu Bakanlığa geldi. Bakanlık Değerlendiricileri ile il kalite temsilcilerden oluşturulan komisyonlarca 18- 27 Mart 2013 tarihleri arasında yapılan değerlendirme sonucunda okul/kurum kategorisinde 10, ekip kategorisinde 10 okul/kurum saha ziyaretine katıldı. Söz konusu okul ve kurumlara nisan ve mayıs aylarında saha ziyaretleri yapılacak.

Saha ziyaretleri kapsamında okullara verilecek puan ile ilk üçe giren okul ve kurumlara ödül verilecek. Finalist okullara ise teşvik ödülü verilmesi öngörülüyor. Ödüller, 10 Haziran’da Ankara’da Başkent Öğretmevi’nde düzenlenecek, ‘Okullarda TKY Uygulamaları Paylaşım Toplantısı ve Ödül Töreni’nde sahiplerine sunulacak. Saha ziyaretleri, ödüle esas olan çalışmaların bizzat yerinde görülmesi amacıyla yapılacak. Ödül başvuru raporlarında anlatılanların saha ziyaretinde görülüp incelenmesi sonucunda yapılacak değerlendirme ile raporlara tekrar puan verilecek. Bu puanlar esas alınarak okul/kurum ve ekip kategorilerinde birincilik, ikincilik, üçüncülük ve teşvik ödülleri alacaklar belirlenecek.

Yılın en kaliteli okulları adayları şunlar:

“Hasan Ali Yücel Anadolu Öğretmen Lisesi (Ankara/ Çankaya),

Hanım Ömer Çağıran İlköğretim Okulu (Antalya/ Muratpaşa),

Atatürk İlkokulu (Balıkesir/ Ayvalık),

TOKİ Ortaokulu (Bartın/Merkez),

Tiryaki Hasan Paşa İlköğretim Okulu (İstanbul/ Bağcılar),

Derviş Güneş İlköğretim Okulu (Kayseri/ Talas),

Suphi Öner Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu (Mersin/ Yenişehir),

Özel Çağlayan İlkokulu/Ortaokulu (Şanlıurfa/Merkez),

Tokat Anadolu İmam Hatip Lisesi (Tokat/Merkez),

Kasımlı İlköğretim Okulu (Zonguldak/ Alaplı)”

Yılın en kaliteli ekibi adayları şunları;

“Mevlana Ortaokulu (Adıyaman/ Kahta),

İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Antalya/Merkez),

Aşağı Yakacık İlköğretim Okulu (Aydın/ Nazilli),

Vala Gedik Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (İstanbul/ Tuzla),

Yavru Vatan Anaokulu (Kayseri/ Talas),

Çağatay Uluçay İlköğretim Okulu (Manisa/Merkez),

Tarsus Şehit Yurdakul Alcan Ortaokulu (Mersin/ Tarsus),

Muş Anadolu İmam Hatip Lisesi (Muş/Merkez),

Anadolu Sağlık Meslek Lisesi (Tokat/Merkez),

Ormanlı İlkokulu/Ortaokulu (Zonguldak/ Ereğli)”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz