ALAPLI HABERLERİ

KASIMLI İLKOKUL-ORTAOKULU TÜRKİYE 2.OLDU

14 Haziran 2013
1.090 kez görüntülendi

KASIMLI İLKOKUL-ORTAOKULU TÜRKİYE 2.OLDU

2012-2013 öğretim yılı Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları kapsamında “Yılın Kaliteli Okulu-Kurumu” kategorisinde Alaplı Kasımlı İlkokul-Ortaokulu Türkiye 2. Oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2012-2013 öğretim yılı Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları kapsamında yılın kaliteli kurumu kategorisinde 61 il arasında ilk 10’a girme başarısını elde eden Alaplı Kasımlı İlkokul ve Ortaokulu Türkiye ikincisi oldu.

Yılın kaliteli kurumu kategorisinde 61 il arasında ilk 10’a girme başarısını elde eden Alaplı Kasımlı İlkokul ve Ortaokulu’ Ankara’da düzenlenen dereceye giren okulların belirlendiği ödül törenine katıldı.

2.lik ödülünü Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan alan Kasımlı İlkokul ve Ortaokulu Müdürü Erdal Yılmaz ve okul ekibi  büyük bir mutluluk yaşadı.

Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, “MEB 2012-2013 öğretim yılı Eğitimde Toplam kalite Yönetimi Uygulamaları kapsamında yılın kaliteli ekibi kategorisinde 76 il arasında ilk 10’a girme başarısını elde eden Kdz. Ereğli Ormanlı İlk ve Ortaokulu ve Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları kapsamında yılın kaliteli kurumu kategorisinde 61 il arasında ilk 10’a girme başarısını elde eden Alaplı Kasımlı İlkokul ve Ortaokulu Türkiye 2.incisi olması bizleri gururlandırdı. Her iki okulumuzda kalite beratını Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan aldı. Milli Eğitim Bakanımız emeği geçen herkese teşekkür etti. Bizi çok memnun  etti. Mutluluğumuzu kelimelerle ifade etmek mümkün değil, belde ve köy okulunun bu başarıları örnek teşkil etmektedir. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Taşıran da Kasımlı  İlk ve Ortaokulu’nun Türkiye ikincisi olmasının kendilerini onurlandırdığını belirterek okul yönetimine, ekibine, öğrencilerine ve tüm katkı sağlayan paydaşlara teşekkür etti.

Alaplı Kasımlı İlkokul-Ortaokul Müdürü Erdal Yılmaz, yaptığı açıklamada, Yılın kaliteli Kurum Okulu Türkiye ikincisi  Olmaktan dolayı gurur duyduklarını söyledi.

Ödülümüzü Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcıdan almanın ayrı Mutluğunu yaşadıklarını ifade eden Yılmaz, şöyle dedi;

2012-2013 öğretim yılı Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları kapsamında “Yılın Kaliteli Okulu/Kurumu” kategorisinde ilk 10 kurum arasında yer alarak saha ziyaretine kalmıştık. Saha ziyaretlerini ardından Ankara’da düzenlenen törenle en kaliteli kurum-okul kategorisinde Türkiye 2. Olduk. Ve Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı’nın elinden ödülümüzü aldık. Burada emeği gecen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu ekip işiydi biz ekip olarak bunu başardık. Bize destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu tüm okullarımıza örnek olur.”

Haber: CS

ALBUM ADI KASIMLI OKULU 2.oldu, Fotograf Mustafa Kanca on 6/14/2013 (33 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


Yorumlar

 1. RIFAT YİĞİT dedi ki:

  TEBRİKLER VE TEŞEKKÜRLER
  Türkiye’nin en kaliteli 2. okulu olduğu için tebrikler Kasımlı okulumuza, Teşekkürler Erdal Yılmaz Müdürüm ve ekibine bu mutlu günü bizlere yaşattıkları için. Ormanlı İlkokulu Ortaokulunu da tebrik ederim . Oremanlı okuluda ekip bazında Türkiye’nin en iyi 2. okulu oldu. Bunlarda gösteriyor ki Zonguldak ilimiz kalitenin her sahasında Türkiyenin en iyisidir.

 2. Fatih Gönül dedi ki:

  Kasımlı ilkokul ve ortaokul idareci, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ediyorum, başarılarının devamını dilerim.

 3. Muhammet TÜRKOĞLU dedi ki:

  Başarmak için inanmak gerekir. TKY anlayışına inanıp uygulayan başta Kasımlı İlköğretim Kurumu Müdürü Erdal YILMAZ ve tüm Kurum Personelini, Öğrencilerini ve Velilerini tebrik ederim.

 4. Vedat ÇILMAN dedi ki:

  Kasımlı Eğitim Kurumları nı başarılarından dolayı tebrik ediyorum.

Yorum Yaz