ALAPLI HABERLERİ

KASIMLI ORTAOKULUNDAN İL BİRİNCİSİ

21 Nisan 2017
944 kez görüntülendi

KASIMLI ORTAOKULUNDAN İL BİRİNCİSİ

Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle Türkiye’de tüm okullarda uygulamaya geçirilen görsel ve edebi alanda eserlerin ödüllendirildiği “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışmasının Edebi Kategorisi Ortaokullar İl Birincisi Kasımlı Ortaokulu 8.Sınıf öğrencisi Ayşenur YAPAR oldu.

 

Alaplı Kasımlı Ortaokul Müdürü Erdal Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 81 ilde düzenlendiğini söyledi.

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 81 ilde düzenlendi. İlkokul, ortaokul ve liselerde, “bağımlılık” konulu edebi ve görsel kategori olarak kompozisyon, şiir, afiş, resim, karikatür ve kısa video gibi alanlarda düzenlendi.Yarışmada öğrencilerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmeleri, sigara, alkol, uyuşturucu, teknoloji ve kumar bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkileri konusunda kendilerinde ve çevrelerinde farkındalık oluşturmaları amaçlandı.

Ana konusu bağımlılık olan ve Türkiye’deki ilkokul, ortaokul ve liselerde sigara, alkol, uyuşturucu madde ve kumar bağımlılığının zararları ile ilgili farkındalık oluşturmayı amaçlayan yarışmada; öğrenciler yaptığı eserlerle Zonguldak il genelinde yarıştılar.Kendi ilinde birinci olan eserler ise Türkiye finaline katılacak.Her ilde, edebi ve görsel olmak üzere 2 kategoride birincilerin seçildiği yarışmada, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödül törenleri gerçekleştirildi. Her ilin birincilerinin yarışacağı Türkiye finalinin ödül töreni ise 5 Mayıs 2017’de Yeşilay Genel Merkezi/Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleşecek. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışmasında edebi kategoride İl Birincisi olan Kasımlı Ortaokulu Öğrencisi, Ayşenur YAPAR’a 500 TL para ödülü,Başarı Belgesi ve Plaket takdim edildi. Türkiye finalinde ise birincilere 5.000 TL, ikincilere 3.000 TL, üçüncülere ise 1.500 TL para ödülü verilecek. Ayrıca ülke genelinde dereceye giren öğrenciler Yeşilay tarafından “Gelişim Kampı” ile ödüllendirilecek.

Zonguldak İl merkezinde düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdür vekili Ercan KAHYA,İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cemal ÖZDEMİR,Halk Sağlığı İl Müdürü Uzman Doktor Fatih AKCA, Bulaşıcın Olmayan Hastalık Program ve Kanser Şube Müdürü Esin İLHAN,Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat ÇEVİK,Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü ,Alaplı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Suat GÜNAY,Okul Müdürleri,öğrenci velileri,öğrencilere rehberlik eden alan öğretmenleri katıldı.Öğrencilere ödülleri törene katılan protokol üyeleri tarafından verildi.

Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat ÇEVİK,yarışmada derce alan bütün öğrencileri tebrik ederek İl Geneli Ortaokullar arası Edebi Kategoride İl Birincisi Olan Kasımlı Ortaokulu Öğrencisi Ayşenur YAPAR’ı Okul Müdürü Erdal YILMAZ’ı ,öğrencinin alan öğretmeni Demet ÇOBAN ve öğrenci velisi Zehra YAPAR’ı kutlayarak bu alanda gösterdikleri duyarlılığa ve farkındalığa sundukları katkı için teşekkür etti.

kasımlı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz