ALAPLI HABERLERİ

KAYMAKAM İDARECİLER GÜNÜ VE ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNDE KAHVATI VERDİ

10 Ocak 2014
597 kez görüntülendi

KAYMAKAM İDARECİLER GÜNÜ VE ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNDE KAHVATI VERDİ

Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç,  10 Ocak İdareciler Günü ve Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle ilçemizdeki basın mensupları ve kamu kurumlarının amirleri ile kahvaltıda bir araya geldi.

2013 yılında yapılan çalışmalar ve 2014 yılında hedeflenen işlerin de basınla paylaşıldığı kahvaltıda bir konuşma yapan Malğaç şunları söyledi:

“Değerli Mesai Arkadaşlarım ve Değerli Basın Mensupları;

Bir yılı daha geride bıraktık. Üzüntü ve sevinçleriyle geçirdiğimiz bir yılın ardından yeni bir yıla yeni umutlarla ve beklentilerle giriyoruz. 2014 yılında birçok güzelliği ve mutluluğu paylaşabilme temennisi ile ben bir kez daha hepinizin yeni yılını tebrik ediyorum.

Yıldönümleri bir muhasebe imkânı verir. Belirli bir periyotta katettiğimiz yolu değerlendirmeye vesile olur. Ben de bu vesile sizlerle geçtiğimiz yıl içerisinde ilçemizde gerçekleştirilen kamu hizmetlerinden bazılarını paylaşmak isterim.

Öncelikle bir büyük proje olan ve ilçemizin merkez ve köyleri ile içme suyu sorununu çözecek olan Gümeli Göletini zikretmek isterim. 27 Aralık günü DSİ Kastamonu Bölge Müdürlüğünce ihalesi yapılan bu projenin 2015 yılında tamamlanarak faaliyete geçmesini ümit ediyoruz. İlçemize şimdiden hayırlı olsun.

Yine geçtiğimiz yıl yapımı tamamlanan sentetik çim sahamızın bu günlerde FİFA’dan onayının gelerek faaliyete geçmesini bekliyoruz.

Gümeli Beldemizde ihalesi yapılan ve yüklenici firma tarafından geçtiğimiz ay çalışmalarına başlanılan Gümeli Kapalı Spor Salonu;

Kredi yurtlar kurumu tarafından yaptırlan 500 kişilik öğrenci yurdu;

Tüm inşaat işlerinin nisan ayına kadar tamamlanarak önümüzdeki eğitim öğretim sezonunda hizmete girecek olan 24 derslikli Çok Programlı Lise binamız;

Geçtiğimiz ay ihaleleri tamamlanarak yer teslimleri yapılan 8 derslikli Küçük Kaymaz ve 8 derslikli Kasımlı ilk ve ortaokul binaları;

Yıllardır sürüncemede kalan ancak geçtiğimiz yıl tüm inşaat işleri İl Özel İdaresi vasıtasıyla yaptırılan Fatih Mahallesi Köprüsü; İlçemizde geçtiğimiz yapılan büyük işlerdir.

Ayrıca ülkemizin çok büyük bir kesiminde tamamlanan ancak ilçemizde 10 yerleşim yerinde yapılmadığı görülen kadastro çalışmaları da 2013 yılında tamamlanma aşamasına gelmiştir. Önümüzde ki aydan itibaren tapu teslimlerinin başlaması planlanmaktadır.

Dere ıslah çalışmalarında da Sarıkadı köyü içerinden geçen derenin ıslah çalışmaları tamamlanmıştır. Mollabey köyünün içinden geçen Karabulak deresinden başlamak üzere Alaplı çayını takiben 4 km lik derenin ıslah çalışmaları ise 2013 yılında başlamış halen devam etmektedir.

Geçtiğimiz yıl Köy-Des projesi kapsamında Köylere Hizmet götürme birliğimize 2 dilim halinde toplam 1.068.000,00 TL aktarılmış, bu ödeneğin tamamı, çoğu rotmiks malzeme alımı olmak üzere, harcanmış, planlana işlerimizin de hepsi bitirilmiştir. Köylerimizde ki bu çalışmaların yapılmasında üstün gayret gösteren başta muhtarlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim.

Bilindiği üzere köylerimizin bağlılarından olan, Mollabey, Çamcılar ve Sarıkadı yerleşim birimlerimiz bağlı oldukları köylerden ayrılmak suretiyle yeni bir köy olmuşlardır. İlçemizin köy sayısı 52 olmuştur.

2014 yılında ilk geldiğimiz günden itibaren yoğun emek sarfettiğimiz ve bu emeklerimizin karşılığında oldukça mesafe katettiğimiz okul yapımları başta olmak üzere takip edeceğimiz çalışmalarımız olacaktır.

İlçe merkezimizde 16 derslikli 3 okul yapılması, 1 Anadolu Lisesi yapılması, 1 İmam Hatip Orta okulu ve lisesi yapılması, 1 anaokulu yapılması, bir köyümüze ek 4 veya 8 derslik yapılması 2014 yılında kendimize koyduğumuz hedeflerimizdir.

Yeni emniyet müdürlüğü binası yatırım programına alınmış, arsa problemlerinin çözülmesi çalışmaları devam etmektedir.

İlçemize Gençlik Merkezi yapılması yine 2014 yılında hedeflerimizdendir.

Alaplı-Mollabey güzergâhında ulaşımı rahatlatacak Alaplı Çayı boyunca yapılacak yeni yolumuz için ise çalışmalarımız devam etmektedir.

Alaplı İncevez Tabiat alanının 2014 yılında piknik, spor, oyun ve dinlenme yeri olarak projelendirilerek halkımızın hizmetine açılması için çalışmalarımız devam etmektedir.

Mollabey-Ahiler hattı boyunca Karabulak deresinin islah edilmesi, Alaplı Çayının denize kavuştuğu yerde mendirek yapılması işleri takip ettiğimiz işlerimizdir.

Yapılan ve yapılacak olan yatırımların gerçekleşmesi için desteğini esirgemeyen başta sayın valimize ve değerli milletvekillerimize teşekkür ediyorum.

Bugün 10 Ocak. Çok önemli Kamu hizmeti sunan iki ayrı meslek grubunun günü. İdareciler Günü ve Çalışan Gazeteciler Günü. Hükümet ve devlet politikalarının kaliteli biçimde hayata geçirilmesi, insan odaklı yönetim yapısının daha üst düzeye ulaştırılması; kamu yönetiminde açıklık, şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerinin yerleştirilmesi konularında önemli görevler üstlenen Mülki İdare amirlerinin günüdür. Ben bu vesile ile sayın valilerimizin ve tüm meslektaşlarımın İdareciler Gününü kutluyorum, ebediyete intikal etmiş tüm idarecilerimizi de rahmetle anıyorum.

Yine; demokrasinin temel taşlarından olan ve farklı görüş ve düşünceleri objektif bir şekilde aktararak kamuoyunun doğru bilgilenmesine vesile olan; şartların zorluğuna aldırış etmeden görevini icra etmek için gece gündüz çalışan tüm basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler gününü kutlar; aileleriyle birlikte nice mutluluk ve başarılara erişmelerini dilerim.”


From ALAPLI KAYMAKAMLIĞI ÇALIŞAN GAZETİCİLER GÜNÜ KAHVALTISI, posted by Mustafa Kanca on 1/10/2014 (21 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz