ALAPLI HABERLERİ

KAYMAKAMIN PROJESİ GERÇEK OLDU

23 Ocak 2014
614 kez görüntülendi

KAYMAKAMIN PROJESİ GERÇEK OLDU

CEM SÜRMENELİ – Alaplı Belediye Başkanı Çimenoğlu ve Ak Parti İlçe Başkanı Yavuz, Alaplı Gençlik ve Spor Merkezi’nin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

Çimenoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Alaplı’ya yapılacak olan Gençlik Merkezi 2014 yatırım programına alındığını söyledi. İlçe3de bir çok spor dalında başarılı gençler olduğunu ifade eden Çimenoğlu, şunları söyledi:

“Alaplı Gençlik Merkezi, 1050 Evler K bloklar altında bulunan 500 metrekarelik hazineye ait bir alana yapılacak. Bu 500 metrekarelik alanın yaklaşık 100 metrekaresi kapalı alan olacak ve içerisinde spor salonu ve yaklaşık 30 adet dersliği bulunan gençlik sitesi olacak. Biz Belediye olarak hazineye ait bu alanın gerekli imar düzenlemelerini yapıp, gençlik merkezi yapımına hazır hale getirdik. Sayın Kaymakamımızın katkılarıyla böyle bir öneri sunduk ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte gerekli çalışmaları yaptık. Sayın Milletvekilimiz Prof. Dr. Ercan Candan’ın Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdindeki girişimleriyle İlçemize Gençlik Merkezi yapımı 2014 yatırım programına alındı ve 3 milyon lira da ödenek çıktı. Alaplı halkı ve Alaplı Belediyesi adına bu projede emeği geçen başta Sayın Kaymakamımız Yıldıray Malğaç olmak üzere Gençlik Spor İl Müdürümüze teşekkür ediyorum. Bu projede en büyük emeği geçen, yatırım programına alınmasını ve ödenek çıkarılmasını sağlayan ve bu müjdeli haberi bize bizzat kendisi ileten Zonguldak Milletvekilimiz Sayın Prof.Dr. Ercan Candan’a da ayrıca teşekkür ediyorum.”

Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Yavuz da projenin bu aşamaya gelmesindeki katkılarından dolayı Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç’a, Alaplı Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu’na teşekkür ederek, “ Bizzat bu konuyu kendisi yakından takip eden Zonguldak Milletvekilimiz Prof.Dr. Ercan Candan’a da ayrıca teşekkür ediyorum.. “ dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz