ALAPLI HABERLERİ

KENDİSİNDEN SONRA GELECEK KİŞİ İÇİN LOJMAN

1 Temmuz 2015
686 kez görüntülendi

KENDİSİNDEN SONRA  GELECEK KİŞİ İÇİN LOJMAN

Alaplı İlçesi Bektaşlı Köyü Merkez cami imamı Adem Uzun, kendisinden sonra köye din görevlisi olarak atanacak kişi için lojman yaptırdı.

Uzun,  yaptığı açıklamada,  24 yıldır Bektaşlı Köyü merkez camisinde imamlık yaptığını söyledi. Doğma büyüme Bektaşlı Köyünden olduğundan dolayı bu zamana kadar lojman ihtiyacı olmadığı ifade eden Uzun, şunları kaydetti:

“Bektaşlı köyünde doğdum ve büyüdüm ve yaklaşık 24 yıldır da bu köyde din görevlisi olarak çalışmaktayım. Bu yıl rotasyondan dolayı başka bir camiye tayinim çıkacak. Köyde kendi evim olduğu için cami lojmanına ihtiyaç yoktu. Ancak yerime gelecek din görevlisi içinde kalacak yer sıkıntı olacaktı. Köylüler toplantı yaparak yerime gelecek din görevlisi için lojman yapmaya karar verdik. 2 ay önce 2 oda 1 salon olmak üzere 110 metre kare cami lojmanı inşaatına köylülerle birlikte başladık. Kaba inşaatının tamamlanan lojmanın alt katını köy toplantı salonun yaptık. İnşaatı köylülerle birlikte imece usulü yaptık. Benden sonra gelecek din görevlisi arkadaşımı da düşünmem gerekiyordu. Çok güzel bir lojman ve köy konağını köyümüze kazandırmış olduk.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz