ALAPLI HABERLERİ

KILIÇ , YENİDEN BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ

11 Haziran 2017
746 kez görüntülendi

KILIÇ , YENİDEN BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ

Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği 13. Olağan Genel Kurulu saat 11.00’ de Muhtarlar Derneği binası, dinlenme salonunda yapıldı.

Kongreye Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, bazı belde belediye başkanları, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı, Karadeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Şerafettin Nas, Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal, Çaycuma Muhtarlar Derneği Başkanı Ekrem Çelen, Gökçebey Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Akdeniz, Devrek Muhtarlar Derneği Başkanı Muhterem Benli, İl genel meclis üyeleri, Belediye Meclis iyeleri ve sivil toplum kuruluşları yetkililer, Dernek başkanları ve muhtarlar katıldı.
Muhtarlar Derneği 13. Olağan Genel Kurulu’nda divan başkanlığımı Yusuf Oktay yaptı. Toplam da 134 muhtar oy kullanırken muhtar adayı Adnan Alar 52 oy alırken, 12 geçersiz oy sayıldı. Mevcut başkan Şükrü Kılıç 81 oy ile güven tazeledi. Karadeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Şerafettin Nas, kongrede yarışan adaylara başarılar diledi.
Göreve geldikleri 3 yıl içerisinde belediye adına yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, muhtarlar ve Ereğli halkı arasında bir gönül bağı olduğunu, 2019 yılından sonrada yapılacak seçimde kendisine güvenen halkın yeniden görev vererek çalışmalarına kaldığı yerden devam edeceğini söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş da konuşmasına Muhtarlar Derneğinin yeni binasına kavuşmasında emeği geçen başta Ereğli belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belediye meclis üyelerinin tamamına ve Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç’a teşekkür ederek başladı. Demirtaş konuşmasının ilerleyen bölümlerinde Zonguldak ilinin yeterli desteği alamadığını ve bu konuda hükümet yetkililerinin üzerine düşeni yapmaya davet ettiğini belirtti.
Yapılan konuşmaların ardından Dernek faaliyet raporu okundu. Yaptıklarının, yapacaklarının teminatı olduğunu söyleyen mevcut başkan Şükrü Kılıç, görevlerinin, ilçeye, bölgeye, il’e, ülkeye katkı sağlamak olduğunu vurguladı. Kılıç konuşmasında, “Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Bir sivil toplum kuruluşunun bir çok görevi olabilir. Kendini ifade etmek için anlayışları ve hedefleri olabilir. Fakat ismi ne olursa olsun derneğimizin en önemli en değerli amacı ülkesini, ilini, ilçesini, mahallesini, köyünün her yönden gelişimine katkı sağlamasıdır. Bizim yegane amacımız budur. Derneğimizin bugüne gelmesinde emeği olan herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bu derneğimizin ilerlere çıtasını yükseltmeye talip olduk. Bizler rozet altında parti gölgesinde seçilen kişiler değiliz. Bizim yakamızda rozet yok. Biz halkımızla istişare ederek gerektiğinde anne, baba, kardeşim, dede diyerek buralara geliyoruz. en zor seçim muhtarların seçimidir. Bu seçimler gelip geçicidir” ifadelerine yer verdi.
Kongre sırasında hiçbir olumsuzluk yaşanmadığını kaydeden diğer başkan adayı Adnan Alar Şükrü Kılıç’a teşekkür etti. Alar, “Karadeniz Ereğli Muhtarlar Derneği olarak Ereğli’mizde bulunan tüm kurum ve kuruluşlarla birlikteliği sağlayarak yerel irade olarak el ele verip genel ve merkezi idareden şehrimizin ve muhtarlarımızın hizmet taleplerini güçlü bir şekilde sağlayabiliriz. Demokrasi gereği gerçekleşen 13. olağan kongremizin seçim sürecinde esnasında dost ve iki görev arkadaşı olarak hiç bir olumsuzluk yaşamadığımız Şükrü başkanıma huzurlarınızda özellikle teşekkür ediyorum. Kazananın muhtarlarımızın olacağı bu seçim esnasında sehven de olsa kırdığımız arkadaşımız varsa huzurlarınızda tamamında özür diliyorum” dedi.
Yeniden başkanlığa seçilen Şükrü Kılıç tebrikleri kabul ederken, kongre toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

kılıç

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz