ALAPLI HABERLERİ

KILIÇDAROĞLU ALAPLI’DA KONUŞTU

5 Ekim 2015
603 kez görüntülendi

KILIÇDAROĞLU ALAPLI’DA KONUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Dün seçim bildirgelerini açıkladılar, biz 7 Haziran’dan önce neyi açıklamışsak aynılarını aldılar kendi seçim bildirgelerine koydular.” dedi.


Kılıçdaroğlu, Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde halka hitap etti. Seçim bildirgelerinin büyük bir kısmının diğer partililer tarafından kopya edildiğini, örnek alındığını belirten Kılıçdaroğlu, “Arkasından bizim seçim bildirgesine dediler ki ‘Siz bunları yapamazsınız çünkü para yok, kaynak yok’ dediler. Dün seçim bildirgelerini açıkladılar, biz 7 Haziran’dan önce neyi açıklamışsak aynılarını aldılar kendi seçim bildirgelerine koydular. Niye koydular? ‘Emekliye Ramazan ve Kurban bayramlarında iki maaş ikramiye vereceğiz’ diyorduk, ‘Efendim parayı bulamazsınız para yok’, şimdi onlar da koydular. Bu neyi gösteriyor? En sağlıklı, tutarlı, güzel hesabı, vatandaş lehine dağıtılan en güzel hesabı yapan parti CHP, onlar da tescil etti. ‘Taşeron işçilerine kadro vereceğiz’ dedik, ‘Veremezsiniz’ dediler. ‘Nereden vereceksiniz bu kadroyu?’ Bir baktık onlar da koymuşlar, ‘Taşeron işçiye kadro vereceğiz’, eyvallah, çok memnun olduk, vereceksiniz tabi ki. Vermezseniz, vereceğiz. Taşeronun askeri ücrete mahkumiyetini bitireceğiz. Dedik ki ‘Asgari ücret bin 500 lira olacak.’ Bizi gittiler işverenlere şikayet ettiler. Dediler ki ‘Nasıl bunlar bin 500 lira yapar. Dün baktım onlar da koymuşlar, ‘Asgari ücret bin 300 lira olacak’ diye. Olacak olacak inşallah olacak, milletin iradesiyle olacak. Eski algılarınızı değiştirin. CHP’ye bakış açınızı değiştirin. CHP halkın partisidir, sizin partinizdir, sizin için çalışır. CHP’nin siyaset anlayışında siyasetçi cebini doldurmayacak vatandaşın cebi dolacak…” şeklinde konuştu.

Vatandaşlardan eski algıları tümüyle değiştirmelerini isteyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Eski algıları tümüyle değiştirin ve değiştiriyoruz da. Ne diyorlardı? CHP proje üretemez, Türkiye’nin gerçeklerini bilemez? ‘Şu CHP var ya CHP’ diye başlarlardı, ‘Bunlar hep kavga eder’ derlerdi. Buyurun bakın, son iki seçim bildirgesine bakın. Türkiye’nin bütün sorunlarına çözüm üreten tek partiyiz. Bu ne anlama geliyor biliyor musunuz? En nitelikli kadrolar CHP’de var, düşünen kadrolar CHP’de var. Onlarda böyle bir kadro olsaydı seçim bildirgelerini bizden önce ilan ederlerdi ki ‘CHP bunları düşünemedi biz düşünüyoruz.’ diye. Bakın biz geçen seçim bildirgemizde olmayan ama bu seçim bildirgemizde olan iki önemli konu daha koyduk. Şehit yakınları ve gazilerimiz. Her gün şehitlerimiz geliyor, içimiz kan ağlıyor. Biz ne kadar ağlarsak ağlayalım ne kadar üzülürsek üzülelim ama sonunda ateş düştüğü yeri yakıyor. Gittiğim her şehit cenazesinde şehidin annesi şunu söylüyor, ‘Benim oğlum öldü, başka anneler ağlamasın, ne olursunuz bu sorunu çözün?’ Çözemediler, çözmek de istemiyorlar. Şu soruyu her Alaplı kardeşim kendisine sorsun. Ne oldu da 7 Haziran’dan sonra ülke kan gölüne döndü? Kim buna yol açtı? ‘400 milletvekili verin dediler, vermezseniz ülke felakete sürüklenir’ dediler. 7 Haziran’dan sonra 400 milletvekili çıkmadı ülke kan gölüne döndü. Sorumlusu bu ülkeyi yönetenlerdir, açık ve net, dünyanın neresine giderseniz gidin bu işin sorumlusu siyasilerdir. Bu sorunu ancak CHP çözer. Neden? Çünkü CHP bu ülkenin kurucu partisidir.”

kılıçdaroğlu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz