ALAPLI HABERLERİ

KILIÇDAROĞLU HAKKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

5 Şubat 2016
715 kez görüntülendi

KILIÇDAROĞLU HAKKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

AK Parti Alaplı İlçe Teşkilatı ve beraberindeki partililer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundular.


AK Parti Alaplı teşkilatı, CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkındaki suç duyurusu dilekçesini vermek üzere Alaplı Adliyesi’ne gittiler. Partililer burada yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdiler:
“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan hakaretleri kabul etmemiz mümkün değil. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Kurucu Genel Başkanı ve AK Parti hareketinin siyasi lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, asla kabul edilemeyecek hakaretlerde bulundu. Aynı şekilde Kılıçdaroğlu’nun Sayın Cumhurbaşkanımız için kullandığı ’diktatör bozuntusu’ lafını kendisine iade ediyoruz ve kınıyoruz.Bu ülkede ilk kez halkın direkt oyuyla seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’a karşı kullanmış olduğu yakışıksız, edebe ve hukuka aykırı bu ifadelerin karşılığında Kılıçdaroğlu hakkında Alaplı parti teşkilatımız ile birlikte suç duyurusunda bulunduk.”
“Bu sebeple Kılıçdaroğlu’ndan şikayetçi olduk. Cumhurbaşkanı’na hakaret suçu resen soruşturulan bir suç olmakla beraber şüphelinin açıklamaları nedeniyle şüpheli hakkında Cumhurbaşkanı’na hakaret suçundan dolayı soruşturma başlatılması için Başsavcılığımız’a ihbarda bulunuyoruz.”

savcı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz