ALAPLI HABERLERİ

KİMSE AK PARTİ ÜZERİNDEN SİYASET YAPMASIN

19 Mayıs 2014
678 kez görüntülendi

KİMSE AK PARTİ ÜZERİNDEN SİYASET YAPMASIN

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, CHP’li Belediye Başkanı Nuri Tekin’in şehir girişinin açılması girişimlerine,’’AK Partinin dilekçe ve destek istemine olumsuz yanıt aldığı’’’’iddiasını yanıtladı.

Yavuz,’’Devlette devamlılık esastır ilkesiyle bu yolun emniyetinin sağlanması, yarım kalan çalışmalarının devamının yapılması, gerekirse kamulaştırma konusunda kendi üzerine düşen taahhüdü yapsaydı biz destek olurduk. Bir ay içinde açacağını söylemişti. Buyursun gelsin açsın’’ diyen Yavuz, CHP’nin AK Parti üzerinden siyaset yapmasını eleştirdi.
Yerel seçimler sırasında CHP’li Belediye Başkanı adayı Nuri Tekin’in şehrin giriş yolunun açılması konusundaki iddialı sözlerini yaşama geçirmek için başkan seçildikten sonraki girişimleri AK Parti ile CHP’yi karşı karşıya getirdi.
AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, CHP’li Belediye Başkanı Tekin’in yolun açılması girişimlerinde yerel bir gazete de,’’İhanetin adı yok’’manşetiyle STÖ’lerden dilekçe istemesine karşın AK Parti ilçe teşkilatının olumsuz yanıt verdiğine ilişkin haber üzerine açıklama yaptı.
Yavuz, hiçbir kimsenin AK Parti üzerinden siyaset yapamayacağını vurgulayarak,’’ ’’Devlette devamlılık esastır ilkesiyle bu yolun emniyetinin sağlanması, yarım kalan çalışmalarının devamının yapılması, gerekirse kamulaştırma konusunda kendi üzerine düşen taahhüdü yapsaydı biz destek olurduk. Bir ay içinde açacağını söylemişti. Buyursun gelsin açsın’’ dedi.
AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, basın toplantısı yaparak CHP’li Belediye Başkanı Nuri Tekin’in seçildikten bir süre sonra şehir girişinin açılması konusunda karayolları 4.Bölge Müdürlüğü yetkilileriyle görüşmeler yaptığını anımsattı. 2011 yılından buyana yolun girişinin açılması konusunda ilçe teşkilatı, Belediye Başkanı ve bölge Milletvekillerinin çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

 

Buna ilişkin basında yer alan haber kupürlerinden örnekler gösterdi. Dr.Nevzat Çimenoğlu döneminde yolun açılması için resmi başvuruda bulunulmaması konusuna açıklık getirdi. ‘’Bunun sebebi Karayolları Genel Müdürlüğünden red kararı gelebiliyordu.. Yapılması da zorlaşırdı. Önce altyapıyı yapmaya uğraştılar. Kamulaştırma sorunu çıktı. Bunlar çözümlenmeden Genel Müdürlükten onay alınamazdı. O nedenle biz resmi yazı yazmadık. Red kararı resmi yazıyla geldiğinde zorluk yaşanırdı. Şimdi ise işler daha zorlaşmıştır.’’dedi. Karayolları Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğüne gidilecek şeklinde resmi bir başvuru da gelmedi. ‘’ dedi. Ve şunları söyledi: ‘’hiçbir kimse AK Parti üzerinden siyaset yapmasın.

 

Sayın Belediye Başkanı yolu açmak istiyor Ama AK Parti İlçe Başkanı bunu istemiyor gibi bir hava yaratılmaya çalışılıyor. Devlette devamlılık esastır ilkesiyle bu yolun emniyetinin sağlanması, yarım kalan çalışmalarının devamının yapılması, gerekirse kamulaştırma konusunda kendi üzerine düşen taahhüdü yapsaydı biz destek olurduk. Bir ay içinde açacağını söylemişti. Buyursun gelsin açsın”.
Bize dilekçe versin diyor. Ne dilekçesi vereceğiz. Bir gazetede çıkan habere göre (AK Parti Alaplı’ya ihanet ediyor’’muş Biz bir değil 120 imza da atarız. O yol güvenli açılabilmeli ve kaza riski oluşturmamalıdır. Onun için karayolları alternatif üretmeye çalışıyor. Biz bunun takipçisiyiz. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, hiçbir konuda AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Olarak, “İlçenin sorunlarını birlikte aşalım, Ankara’ya gidelim, yada Kastamonu karayolları Bölge Müdürlüğüne gidelim” demedi. Dedi de bizmi gitmedik. Kamuoyuna “Ben CHP rozetini çıkarttım. Alaplı’nın belediye başkanıyım” diye açıklama yapıyor ama maalesef bunu hala AK Parti Alaplı İlçe teşkilatı olarak bizler göremedik. Tekrar ediyorum, kimse AK Parti üzerinden siyaset yapmaya kalkmasın”. Yavuz, konunun çözümlenmesi için siyasi partiler, meslek kuruluşları, STÖ’lerle bir araya gelinerek ortaya konulması gerektiğini ifade ederek açıklamasını tamamladı.

baskanyavuz_1

Yorumlar

  1. TACETTİN DEMİRCAN dedi ki:

    evet sayın başkan siz yolu yaptınız şu an kaza olmuyor?….. ne yamanlar otelin orda…. nede yalı oto yıkamanın orada…. pardon o yolu biz yapmıştık… deve boynu gibi… önemli değil… orada kaza olmuş kazada ölü olmuş… bırak başkan bu işleri…
    yolu biz kapattık… başkasının açmasına müsaade edemeyiz.. de delikanlı gibi.. göreyim seni… nevzat başkan belediyeden ayrılmış sanki ak parti ilçe başkanı olmuş gibi onun ağzı gibi konuşuyorsun.. o alaplı’yla 5 yıl dalga geçti… yapma böyle.. kamulaştırmaları nuri başkan mı yapacaktı.. siz neden yapmadınız.. böyle demeçler verme.. gülerler sana..

Yorum Yaz