ALAPLI HABERLERİ

KIRAN KÖYÜ KOY KONAĞI YAPIYOR

7 Mart 2013
860 kez görüntülendi

KIRAN KÖYÜ KOY KONAĞI YAPIYOR

Alaplı Kıran Köyü Muhtarı Mustafa Aydın, köylülerin kendi imkanlarıyla yaptığı köy konağının yarım kaldığını yetkilerden destek istediklerini bildirdi.

Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, Köyün merkezine köy konağı yapmak için gecen yıl çalışmalara başladıklarını söyledi. Köylülerin kendi imkanlarıyla 1 yılda kaba inşaatını bitirme savasına getirdiğini dile getiren Aydın, “Geçtiğimiz yıl inşaatına başladığımız köy konağının 1. katını köylüler kendi aralarında topladığı paralarla malzemesini aldılar. İnşaatında ise kendileri çalıştılar. Ancak inşaatımız yarım kalmış durumda köy konağını tamamlanması için yetkilerden destek bekliyoruz. Konağımız tamamlandığı zaman toplantı salonu, kütüphane, aile doktoru için bir oda, yapmayı planlıyoruz. Köyümüzde böyle bir konağa ihtiyacımız var.

 İnşallah başta sayın Kaymakamımız ve İl genel meclis üyelerimiz bize destek vererek bu konağı tamamlamak ve köylülerin hizmetine açmak istiyoruz”

 Ayrıca köyümüzün Kavukkavla Camisine şadırvan ve tuvalet  yapımı inşaatımızda devam ediyor.Kavukkavla camisine güzel bir şadırvan ile kadın ve erkeklere ait tuvalet yapıyoruz.

ALBUM ADI KIRAN KÖYÜ MİSAFİRHANE YAPIYOR, Fotograf Mustafa Kanca on 3/06/2013 (18 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


KIRAN KÖYÜ KOY KONAĞI YAPIYOR Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz