ALAPLI HABERLERİ

KIŞ ORTASINDA EVSİZ KALDILAR

19 Aralık 2013
1.148 kez görüntülendi

KIŞ ORTASINDA EVSİZ KALDILAR

Alaplı Kasımlı Köyü İmzeli mahallesinde  4 kişinin yaşadığı bir ev tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

Kasımlı Köyü İmzeli  Mahallesi’nde meydana gelen olayda  Mustafa Çevik’e  ait ev yandı.  Elektrik kontağından  çıktığı sanılan yangında ev ve eşyalar tamamen tahrip oldu.

Evin yandığını gören köylüler Alaplı itfaiyesine haber verdiler.Alaplı İtfaiyesinin 3 araçla yaptığı müdahaleye rağmen ahşap ev alevlere teslim oldu.

Ev sahibi Mustafa Çevik(44) Olayı şöyle anlattı. Ben eşimle beraber Alaplı’ya gitmiştim . Oğlum Trabzon KTÜ Makina mühendisliğinde 3. sınıfta  okuyor. Kızım ise Alaplı Çok Programlı Lisesinde okuyor.Biz Alaplı”ya gideceğimizden sobayı yakmadık.  Saat 13.30 sırasında bana telefon geldi eviniz yanıyor diye. Ben taksi tutup köye gittim. Komşularımız yangını gördüğünde itfaiyeyi aramışlar. Bizden önce yangını söndürmek için başlamışlar. Söndürmek için çok uğraştılar.  Ev 15 dakika içinde çöktü. Komşularımız evin altına bir buzağıyı  ahırdan kurtarmışlar.Birde patpat dediğimiz tarım aracını bunun dışında hiç bir şey kurtaramadık.  Mustafa Çevik   evinde her şeyinin yandığını bu yılın mahsulü olan bir ton fındıklarının da yangınla beraber kül olduğunu anlattı.

Çevik iki çocuğunun okuduğunu fındıklarını Trabzon’da okuyan oğluna harçlık göndermek için satmadığını Yazın inşaatlarda boyacılık yaparak geçindiğini kışın herhangi bir geliri olmadığı için  fındığa güvendiğini söyledi. Evimizin yanmasıyla her şeyimiz kül oldu. Sağ olsun köyümüzden bir aile bize evini açtı.Fakat üstümüzde  başımızda  ne varsa onlarla kaldık  Bu kış gününde ne yapacağımızı bilemiyoruz.”

Olayı duyan Kızılay Alaplı Şube Başkanı Hayri Yiğit ise Mustafa Çevik ve ailesine öncelikle geçmiş olsun diyoruz. Yangında can kaybı ve yaralanma  olmaması bizim için   sevindirici .Evi yanan Çevik ailesi gerçekten yardıma muhtaç bir ailedir. İki çocuğunu da okutmaktadır. Biz yangın raporunu ve dilekçesini Kızılay genel Merkezine ve Düzce’deki Batı Karadeniz AFOM  göndereceğiz. Alaplı’dada aileye yardım için girişimlerde bulunacağız  dedi.


From KASIMLI İMZELİ MAH.YANGIN, posted by Mustafa Kanca on 12/19/2013 (28 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

 1. sinan dedi ki:

  Gecmiş olsun uzuldüm

 2. mehmet yilmaz dedi ki:

  Allah yardımcınız olsun. Can kaybı olmaması tek tesellimiz.Geçmişi olsun

 3. isa yasemin sezgin dedi ki:

  gecmiş olsun allah yardımcınız olsun mustafa abi

 4. necati bayhan dedi ki:

  GEÇMIŞ OLSUN MUSTAFA ABI ALLAH EN YAKINDA YARDIM EDER INSALLAH

Yorum Yaz