ALAPLI HABERLERİ

KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

2 Nisan 2014
753 kez görüntülendi

KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Alaplı ilçesinde yürütülen “Alaplı Kitap Okuyor” projesi kapsamında bine yakın öğrenci ve veli, ilkokulun bahçesinde kitap okudu

Alaplı Merkez İlkokul-Ortaokulu ile İlçe Halk Kütüphanesinin organize ettiği etkinlikle öğrenciler ve velileri, kitap okumanın önemine dikkat çekti. Okulun bahçesinde toplanan grup, yarım saat kitap okudu.

Okul Müdürü Ayhan Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Alaplı’da ilk defa Bin öğrenci ve veli kitap okuduğunu söyledi.

Velilerin topladıkları kitaplarla Okulda kütüphane oluşturduklarını ifade eden Tekin, şunları söyledi:

“Öğrencilerimize okuma alışkanlığını arttırmak için okulumuzda kütüphane kurmaya karar vermiştik. Öncelikle konuyu velilerimizle paylaştık. Ardından okulumuzun içindeki kantin bölümünde yeniden düzenlemeler yaparak kütüphaneye dönüştürdük. Velilerimizde kapı, kapı dolaşarak kütüphanemize 6 bin adet kitap kazandırdılar. Ayrıca Alaplı Halk Kütüphanesi ile birlikte Alaplı kitap okuyor projesi kapsamında bin öğrencimiz ve veliler birlikte okul bahçesinde yarım saat kitap okuma günü düzenledik. Alaplı’da ilk defa böyle bir uygulama yapıldı. Bundan sonra her yıl sayıyı arttırarak okuma günü düzenleyeceğiz.”

Kitap okuma güne Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Taşıran ve Şube müdürü Hüseyin Uysal’da katıldı.

From KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ, posted by Mustafa Kanca on 4/02/2014 (100 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz