ALAPLI HABERLERİ

KIZ MESLEK LİSESİ ÇPL YENİ BİNASINA TAŞINACAK

13 Mayıs 2014
2.052 kez görüntülendi

KIZ MESLEK LİSESİ ÇPL YENİ BİNASINA TAŞINACAK

Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Alaplı Kız Meslek Lisesini, yapımı devam eden 24 derslik Çok Programlı Lise binasına taşımayı planladıklarını bildirdi.

Malğaç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kız Meslek Lisesindeki öğrencilerimizin daha iyi koşullarda eğitim-öğretim görebilmelerini sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Alaplı’da yeni okullara ihtiyaç olduğunu anlatan Malğaç, şunları söyledi:

“ Alaplı Kız Meslek Lisesi fiziki yapısı itibariyle çok eski bir bina, öğrencilerimizin fiziki şartları daha uygun olan ve önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde hizmete girecek olan Çok Programlı Lisesi binasına taşımayı planlıyoruz. Yeni yapılan okulumuzun 24 derslik olması dolayısıyla her hangi bir sıkıntı yaşanmayacağı gibi öğrencileri daha iyi koşullarda öğretimlerini sürdürecekler. Kız Meslek Lisesi binasını ise yıkılarak yerine 16 derslik Ortaokul binası yapacağız. İlçemizdeki eğitim öğretim kalitesini arttırmak için çalışmalarımız bu doğrultuda devam ediyor.”

Yorumlar

 1. VATANDAŞ dedi ki:

  Sayın kaymakamım okulu yıkıp yenisini yaptırabiliyordunuzda neden bugüne kadar beklediniz.O zaman yerine yeni bir kız meslek lisesi niye yaptırmıyorsunuz.Bugüne kadar kaç tane okulun yapımına ön ayak olundu.Burası alaplı her şey olur ama hiç bir şey olmaz.Alaplının girişinin kapatılmasına seyirci kalan bir Alaplılı olarak çok görmüyorum bu olanları.Bu mesele kişiselleştirilmiş bu apaçık ortada.

 2. EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜ dedi ki:

  Yukarıda çok doğru ifade edilmiş.Kız Meslek Liseleri ülkemizde çok önemli bir misyonu yerine getirmektedir.Özellikle kız çocuklarını okutmak istemeyen aileler bu okullar vasıtasyla ikna edilerek çocuklarını okula göndermeleri sağlanmıştır.MEB HAYDİ KIZLAR OKULA ve GÖNÜL ELÇİLERİ gibi kampanyalarla kız çocuklarının okullaşmasını sağlamaya çalışırken Alaplı’daki bürokrat ve siyasilerin bu durumun tersi bir uygulama yapmaları oldukça manidardır.Kız Meslek Lisesi öğrencilerine daha iyi koşullarda eğitim gördürülecekse okulları kapatılacağına yeni bina yapılsın onlara.Ayrıca binası depreme dayanıklı olmayan Atalay Anadolu Lisesi’nin durumu neden gündeme gelmiyor? hani Allah korusun bir felaket olursa bunun hesabını kimse veremez.Kız Meslek Lisesindekiler önemlide ordakiler daha mı az önemli?

 3. bir vatandaş dedi ki:

  kız meslek lisesi gibi bir okulun kapatılıp ÇPL adı altında birleştirilmesi EĞİTİME atılmış bir neşter olarak görmekteyim. Kız çocuklarını okutun diyoruz ama söylenenlerle yapılanlar tam tezat.Madem okul eski diyorsunuz ,güçlendirme yapılsın hazır binayı niye yıkıyorsunuz.Alaplı ve biz size hakkımızı helal etmiyoruz.

 4. dava adami dedi ki:

  ALlah rizasi icin soruyorum.Alaplida okul acip okul kapatmayi planlayan ya da buna destek veren siyasetci kardeslerimin cocuklari hangi okullarda okudular.O kardeslerimizin okullarla olan iliskileri program ziyaretleri ya da bir ogrencinin okula gec kalmasi veya bir sorunu oldugunda okul mudurune telefon etmekten oteye gectimi.BIr zamanlar guneydoguya ozel bir okul yaptirmak icin seferber olan hatta basina poz veren zengin kardeslerimiz acaba alapliya bir okul yapalim diye hic akillarindan gecirdilermi.DInimizde zekat once en yakinlara verilir denir.En yakininda okul derdi varken acaba neden en uzaktan basladilar.Ama simdi o kardeslerimiz masallah olaya el atmislar.Tebrik ediyorum.Allaha emanet olun saygideger kardeslerim.

 5. KIZ MESLEK LİSELİ dedi ki:

  Kız Meslek Lisesi öğrencisiyim, okulumun kapanmasını istemiyorum. Ailem beni orada ağırlıklı olarak kız öğrenciler bulunduğu için gönderdi. Eğer okulum kapanırsa ailem beni okuldan alır. Yetkililere sesleniyorum lütfen beni okulsuz ve eğiitim-öğretim hakkımdan mahrum etmeyin

 6. kız meslek lisesi öğrencisi dedi ki:

  öncelikle eğitimimizi düşündüğünüz için teşekkürler…ama biz okulumuzun kapanmasını istemiyoruz ve okulumuzdan çok memnunuz.kız öğrenci ağırlıklı bir okul olduğu için ailelerimiz bu okulu tercih etti.okulumuzun değişmesi durumunda aileler bir çok öğrencinin eğitim öğretim hayatına son verebilir..LÜTFEN OKULUMUZ KAPATILMASIN

 7. kekezhoca67 dedi ki:

  Milli Eğitim Bakanlığının Mesleki ve Teknik Ortaöğretimde Okul Çeşitliliğinin Azaltılması konulu 01.05.2014 tarih ve 2014/8 sayılı Genelgesi gereği işlemler yapılmakta olduğunu sanıyorum.Çok Programlı Anadolu Liseleri bünyesinde Anadolu Meslek Programları,Anadolu Teknik programları,Anadolu Lisesi programları,Anadolu İmam Hatip Programları uygulanacak.Uygulamaya 2014-2015 de 9. sınıflardan başlanarak kademeli olarak geçilecektir.

 8. Nizamettin ONATOĞLU dedi ki:

  Sayın kekezhoca67, genelgeyi biliyoruz. İlçemizde Anadolu Lisesi var, Anadolu Teknik var, Anadolu İmam Hatip de var. O zaman çok programlı liselerin bu tür program uygulamasına gerek var mı? Okuçeşitliliği bakımından Alaplı fakir değil yan.. Esas sıkıntı Temel Eğitimde. Bina sıkıntısı var. Ne diyelim hayırlısı. Okullar taşınır, birleşir, tabelalar ayrılır. Bunlar olağan şeyler. Ancak olayın tarafları bu konuda azda olsa bilgi sahibi yapılsa, gelişmelerden haberdar edilse.

Yorum Yaz